Týden před startem 1. fotbalové ligy se mohou chomutovští fanoušci slušně rozehřát a nemusí cestovat nikam daleko. Na zdejším letním stadionu dnes sehrají svůj poslední přípravný zápas prvoligové Teplice. A přijedou v plné sestavě.

Zápas se Sokolovem bude generálkou před startem ligové soutěže, kterou žlutomodří absolvují v pátek 29.7. na hřišti Dukly. „Trenér Daniel Šmejkal proto nikoho nebude šetřit, chce vidět hráče v akci a vyzkoušet možné varianty pro ligový start," dodává k tomu ředitel PR a komunikace teplického celku Martin Kovařík.

Pro teplického trenéra bude dnešní zápas proti Baníku Sokolov zajímavá konfrontace. Do Teplice totiž zamířil právě ze Sokolova.

Z hráčů s lehčím zraněním laboroval pouze Fillo, který však bude na Dukle pro disciplinární trest chybět. „Byli bychom rádi, kdyby si na krásný chomutovský stadion našlo cestu co nejvíce fanoušků. Chtěli bychom jim předvést kvalitní výkon, který bude pozvánkou na naše domácí zápasy," dodal Kovařík.

Fotbalisté Teplic zatím v letní přípravě odehráli šest zápasů a kromě remízy s Bohemians Praha všechny vyhráli. Naposledy porazili před týdnem německou Energii Cottbus 2:1.

Pro Chomutov je to malý fotbalový svátek. „Dohodli jsme se díky společným dobrým vztahům, navíc budeme s Teplicemi uzavírat smlouvu o spolupráci v rámci mládeže," prozradil spolumajitel chomutovského klubu Radek Zaťko. „Jsme rádi, že můžete zápas Teplic hostit, pro Chomutov je to jedinečná možnost vidět prvoligový fotbal. Fanoušci by si to neměli nechat ujít."

Zápas se hraje od 16.30 a vstupné je stejné jako na divizní zápasy FC Chomutov, tedy třicet korun.