Chomutov se nejprve v prvním kole dostal přes tým Neratovic. Ve druhém kole ale neměl snadnou úlohu, vyzvalo ho totiž divizní mužstvo Nového Strašecí, které bylo posilněno vyřazením Kladna v prvním kole. Nadšení papírově slabšího soupeře nakonec dokázali chomutovští eliminovat. Třetí kolo s Viktorií Plzeň se odehraje v Chomutově 26. září od 16:30.

V Novém Strašecí měli chomutovští po počátečním tlaku šanci otevřít skóre z pokutového kopu. K míči se postavil Michal Kropík, jeho střelu ale domácí brankář zlikvidoval. Velkou šanci tak hosté zahodili a museli přidat na tempu. Přes dobré akce se ale hostům překonat obranu domácích nepodařilo.

Ledy prolomila až 27. minuta. Ladislav Doksanský založil akci na jejímž konci vybídl v pokutovém území nabíhajícího Aleše Pikla. Na jeho střelu brankář Kut nestačil reagovat a míč tak skončil v jeho síti – 0:1.

Gól však nikterak nezlomil snažení domácích fotbalistů a Chomutov to neměl vůbec jednoduché. Několikrát musel hasit oheň svými zákroky výborný Zaťko. Na stavu 0:1 se již nic nezměnilo. Druhý poločas rozjeli aktivně domácí, jejich útoky ale postupně chomutovští eliminovali. Hosté měli výhodu několika standardních situací, nebyly ale zužitkovány.

Nádhernou akci mohl po centru proměnit v gól chomutovský Nádeníček, jeho míč šel ale těsně nad. Snaha Nového Strašecí vyrovnat zastavovala obrana Chomutova. Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že domácí fanoušci se podruhé pokutových kopů nedočkají. Chomutov postupuje do třetího kola a čeká ho na domácím stadionu ligová Plzeň.

Sokol Nové Strašecí – FC Chomutov 0:1 (0:1)
Branka: 27. Pikl. Rozhodčí: Tereba – Kubr, Dobrý. ŽK: 0:0. Diváci: 755.

Chomutov: Zaťko – Hyneš, Kropík, Smrž, Pavlíček, Pikl, Doksanský, Kejha, Kwame – Smola, Švec. Střídali: Poláček, Kužel, Nádeníček.

Trenér: Luboš Urban