Nováček divize SK Mondi Štětí nebyl pro třetiligové hráče vážnějším soupeřem. Do utkání měli lepší vstup chomutovští a již v šesté minutě vedli dvoubrankovým rozdílem. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, během šesti minut jsme dali dva góly," charakterizoval začátek trenér Chomutova Robert Vágner. Vydařený vstup do utkání považovala za klíčový okamžik i nová posila chomutovských teplický útočník Karel Kodeš. „Určitě to byl klíčový okamžik. Zvlášť, když jsme hráli se slabším týmem. Oni se po těch dvou gólech položili," řekl o vstupu do utkání střelec druhého gólu.

První poločas skončil ale nakonec jenom jednobrankovým rozdílem, když čtyři minuty před jeho koncem se dostal za obranu kanonýr Štětí Petr Hyka a zakončením po zemi překonal Radka Zaťka. „Po vstřelení branek jsme měli dvě další šance, které jsme ale nevyužili. Podvědomě jsme si asi mysleli, že se už nemůže nic stát. Paradoxně měl ale soupeř jednu střelu na bránu a dal na 1 : 2," nebyl spokojený s dalším průběhem Robert Vágner.

Chomutovští ale v druhé polovině utkání neponechali nic náhodě a už v 51. minutě šli opět do dvoubrankového vedení, když navrátilec z Ústí nad Labem Vít Pavlíček si ve vápně pohodlně zpracoval míč po přihrávce od Vaita a nedal domácímu brankáři Duníkovi šanci. „V poločase jsme si něco řekli a vstoupili jsme do druhé půle dobře. Dali jsme na 3:1 a pak už jsme ten zápas víceméně kontrolovali," zhodnotil vstup do druhého poločasu trenér Chomutova.

Chomutovští byli i v dalším průběhu utkání lepším týmem, jejich výhru potvrdil v závěru vstřelením branky další hráč Teplic Patrik Lácha, který se dostal k odraženému míči a zakončení už nebylo pro něho problémem.

V druhém kole Poháru České pošty přivítá Chomutov ve středu 21. srpna na svém hřišti fotbalisty Slavie Praha. „Nevím, jestli se vyloženě těším na Slavii. Mně to je jedno, s kým bychom hráli. Pro hráče i pro diváky v Chomutově by to ale mohlo být utkání se zajímavým soupeřem. Takže uvidíme, v jaké sestavě Slavia dorazí," zhodnotil dalšího soupeře trenér Chomutova.