Divize

Narozdíl od divizní skupiny C, kde po utkání Živanice - Letohrad napadli domácí hráči i příznivci rozhodčí, až vše nakonec musela řešit přivolaná policie, dohrála se skupina B v naprostém klidu.

Již dlouho dopředu bylo jasné, že skupinu B vyhrají Jirny, které se ale netají tím, že o účast v České fotbalové lize příliš zájem nemají.
V případě jejich odřeknutí by se právo na postup do vyšší soutěže přesunulo na nejlepší celek na druhém místě ze všech divizních skupin. A to platí o FC Chomutov, který zakončil sezonu prohrou 2:3 v bezstarostném zápase ve šluknovském Vilémově.

Chomutov sice za vedoucími Jirnami se 78 body zaostal o třináct bodů, ale jeho bodový zisk 65 je ze všech druhých skupin divizních týmů zdaleka nejlepší.

Losovací aktiv proběhne v Praze v sobotu 26. června, na něm padne definitivní rozhodnutí.

Krajský přebor

V závěrečném kole přeboru Ústecka nedokázal zvítězit ani jeden ze zástupců našeho regionu. Hráči LoKo Chomutov se na svém trávníku rozešli smírně s poslední Bílinou 1:1, kadaňský Tatran doma podlehl Bezděkovu 0:4.

Luxusní osmnáctibodový náskok před Blšany i Neštěmicemi si zajistil jasný lídr letošní sezony, tým Roudnice nad Labem. Ten během třiceti soutěžních utkání pouze dvakrát našel přemožitele, na podzim ve Štětí a na jaře doma s Litoměřicemi.

Chomutovský tým skončil v tabulce pátý se ziskem 46 bodů, kadaňským fotbalistům patří devátá příčka se 37 body.

1. A třída

Celky z Chomutovska měly před posledním kolem 1. A třídy klid, protože sestup se netýkal ani jednoho z nich. Hrála se dvě derby: Březno doma remizovalo s béčkem LoKo Chomutov 1:1, Ervěnice doma porazily Spořice 2:1.

Dále Strupčice přivezly bod z Domoušic za plichtu 2:2, Klášterec doma podlehl Duchcovu 1:2.

Celou sezonu bojovali o první místo této soutěže a postup mezi krajskou elitu fotbalisté Března.

Pár kol před koncem ale na domácím trávníku podlehli Lounům, které je na čele tabulky vystřídaly a až do konce soutěže si vedoucí příčku pohlídaly. Březno nakonec skončil o sedm bodů zpět, celkem 52, druhé.

Střed tabulky byl hodně vyrovnaný a nad spoustou týmů visel sestupový strašák. Spořice se Strupčicemi hrály relativně v klidu, Spořice (40 b.) nakonec skončily páté, Strupčice (34 b.) o příčku pod nimi.

Největší sestupové starosti měly Ervěnice, Klášterec a LoKo Chomutov B.
Dvě kola před koncem soutěže ale bylo jasné, že sestoupí někdo z dvojice týmů Kopisty - Postoloprty, které se ve vzájemném utkání střetly v posledním třicátém kole. Kopisty vyhrály 6:1.

1. B třída

Záverečné kolo této sezony přineslo zajímavý boj o udržení. Podbořany byly už dlouho dopředu jasným sestupujícím, o únik z druhé sestupové příčky byl pořádně tuhý.

Sestup se týkal hlavně Černovic a béčka Ervěnic. Černovice na svém hřišti přivítaly v té době druhé Černčice, které porazily 5:3.

A protože Březenecká usilovala o druhou příčku tabulky, která by možná také mohla být postupová, neponechala doma proti Ervěnicím nic náhodě a porazila je 2:0, čímž je odsoudila k sestupu do okresního přeboru.

Nováčci z Údlic mají za sebou úspěšnou sezonu, v konečné tabulce 1. B třídy jim totiž patří výborné páté místo.

Nepříliš úspěšný podzim na jaře trochu vylepšil SKP Kadaň, který skončil osmý.