Fotbal: Modlany vydržely do poločasu, pak je kadaňští rozstříleli

Kadaň - Šest gólů, rychlou hru a hodně střeleckých příležitostí viděli diváci v nedělním zápase krajského přeboru v Kadani.

14.5.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Václav Vlasák

Kadaňští se dostali do vedení již v 6. minutě, když střelil branku Šabík. Pak se dostali k slovu i hosté. Nejdříve svoje dvě příležitosti ještě nevyužili, když výborně zasáhl brankář Turánek, ale nakonec se jim povedlo ještě v prvním poločase vyrovnat Perglerem. To využili malé zaváhání domácí obrany.

V druhém poločase už panovali na hřišti kadaňští. Hned v 50. minutě dostal domácí do vedení Mikeš, který využil dobré nahrávky do volného prostoru. Neuběhly ani dvě minuty a další gól přidal aktivní obránce Patrik Špicar. V 70. minutě se střelecky prosadil opět Šabík a o osm minut později přidal pátou, poslední branku Petr Klinec.

V závěru utkání se hra na hřišti zbytečně přiostřila a často docházelo mezi hráči ke strkání. To se projevilo v počtu žlutých karet v zápase a i ve vyloučení, když v závěru utkání byl v 84. minutě vyloučen po druhé žluté kartě hostující Martin Paroulek.

Kadaňským se utkání vydařilo, vždyť v kádru Modlan jsou bývalí ligoví hráči jako Petr Strouhal, Rostislav Salák nebo Tomáš Heřman. Obrana kadaňských se dobře pohybovala po celé obranné zóně a dokázala společně se zálohou neustále zásobovat útočníky přihrávkami. To se pak přetavilo v pět branek v síti Modlan. Hosté v utkání sice často drželi míč na svých kopačkách, ale v rozhodujících chvílích jim chyběla střelecká pohotovost.

Chomutovská Lokotka pokračovala v nepovedených výkonech a prohrála v Bílině. Na vítězství tak hráči LoKo čekají již čtvrtý zápas a špička tabulky se jim vzdaluje.Ve středu dohráva Lokotka doma odložený zápas s Bezděkovem, začátek je v 17:30 hodin.

Strupčice inkasovaly na vlastním hřišti od prvního Štětí osmičku, když již v poločase prohrávaly 0 : 3 a zůstávají beznadějně poslední.

Nejúspěšnějším týmem chomutovského regionu je kadaňský Tatran , který je na třetím místě a na druhou juniorku Děčín ztrácí čtyři body.

FK Tatran Kadaň - Baník Modlany 5:1 (1:1), branky 6. a 70. Šabík, 50. Mikeš, 52. Špicar, 78. Klinec, žk 5/5, čk 0/1, diváků 110;

FK Bílina - AFK LoKo Chomutov 2:0 (1:0), branky: Masopust, Gutsch., žk: 3:4. diváků 140;

SK Strupčice - SK Mondi Štětí 0 : 8 (0:3)