Poslední den v červenci fotbalistky zahájily přípravu na nový ročník. Před zahájením divize, skupiny „A", odehrají nejméně tři přípravné zápasy. Už tady bude cílem zařadit nové hráčky do týmu, aby na prvním startu v září již byla vidět souhra obrany i útoku a tedy celého kolektivu na hrací ploše.

„Přivítáme nové hráčky Ivanu Hamplovu, Radku Hamouzovou, Kamilu Černugurskou, Elišku Knopovou a Romanu Janečkovou. Z hostování v FK Kyjice se vrátila Michaela Pešoutová a z Kadaně pak s možností střídavého startu přichází Kateřina Bubelová, Lenka Medková a Lenka Šťastná. Z AFK LoKo Chomutov bude i nadále u nás hostovat Štěpánka Lukešová. Definitivní přestup byl dokončen z Droužkovic u hráček Denisy Badinkové, Andrei Veselé a Barbory Vaňáčové. Mezi fotbalistky by ještě měly dorazit další posily a to hráčky Mrázová a Ďafrová z FC Chomutov," popsala tvořící se družstvo členka realizačního týmu Anna Hausdorfová.

Jde o celkem známé fotbalistky, které by tak mohly udělat vše pro postup do vyšší soutěže. Mezi kolektiv se navíc ještě vrací Jana Haspeklová a Lucie Vlachová.

Ženský tým VČSA Ervěnice hraje své zápasy na hřišti v Jirkově v Mostecké ulici. Rekonstrukcí neprochází jenom tým, ale i zmiňované hřiště. Odborníci upravují na hřišti zavlažování a fotbalistky se mohou pochlubit úpravou okolí kolem hřiště. K lepšímu tak věnovaly kromě přípravy také tři brigádnické odpoledne, aby i vzhled kolem sportovního areálu byl kulturnější. Hráčky uklízeli tribuny, natírali vrátka a pod.

Realizační tým zůstává stejný jako v minulém období, trenérem pro další soutěžní rok je Igor Delinčák. „V divizi žen zahajujeme soutěž 1. září v Mělníku s „béčkem". První domácí zápas hrajeme 15. září 2013 s týmem Baníku Souš, který dosahoval dobré výsledky," dodala na závěr Hausdorfová. Nyní už si jen přát, aby se děvčatům dařilo po celé soutěžní období roku 2013/2014 a přišlo je podpořit hlasivkami co nejvíce fanoušků, kteří by jim pomohly k postupu do vyšší soutěže.

O body budou ženy Ervěnic soupeřit v novém ročníku s kluby: FK Stavoren Kostomlaty p. M., TJ Spartak Dubice, Ladies Football Club Ústí nad Labem o.s., FK Postoloprty, TJ Sokol Chyše, FC Mělník „B", TJ Baník Souš o.s., SK Slaný, SK Sokol Brozany, SK Pavlík, SK Sahara Vědomice.