Tři body, desáté místo v tabulce a tím pádem snad trochu klidu na kopačky do příštích zápasů. To znamenala sobotní trefa jarního kanonýra Pavlíčka v zápase proti Sokolu Ovčáry.

Chomutov totiž bojuje o udržení v České fotbalové lize a body potřebuje jako sůl. Ve středečním předehrávaném kole se fotbalisté vytáhli proti druhé Mladé Boleslavi B a nyní doma získali další tři body těsnou výhrou nad šestým týmem z Ovčár.

Chomutov se do soupeře pustil od první minuty, spoustu akcí museli obránci a brankář hostí odvracet na rohy, Strouhal po trestném kopu nastřelil břevno. Malinu v brance Ovčár nepřekonal Sigmund ani Horna, kteří měli dobré šance, až se to povedlo ve 38. minutě Pavlíčkovi. Ten se po pěkné a promyšlené akci dostal k míči těsně před bránu a nezaváhal –1:0! Hosté se sice snažili do poločasu vyrovnat, ale jejich snaha vyšla nazmar.

Druhý poločas už tak povedený ze strany Chomutova nebyl. Stále častěji se k míči dostávali hosté a nebezpečně ohrožovali branku chomutovského Zaťka. Ten naštěstí společně s obránci všechny akce zlikvidoval tak, že neskončili v síti.

Chomutov v druhé půli útočil spíše z ojedinělých brejků, i když i ty byly nebezpečné. Hlavně Dolejška posílal svými pasy útočníky dopředu, žádná střela už ale za zády Maliny neskončila. V závěru se hosté pustili do tlaku a chtěli domácí o body obrat, ale nepovedlo se a Chomutov si tak vybojoval další veledůležité tři body.

FC Chomutov – Sokol Ovčáry 1:0 (1:0)
Branka: 38. Pavlíček
ŽK: 1/0, 200 diváků, rozhodčí: Vitner – Jedlička, Baum
Sestava Chomutova: Zaťko – Turtenwald, Vait, Hyneš, Sigmund, Strouhal – Horna, Dolejška, Pavlíček – Franc, Peterka. Střídali: Smola, Malý
Trenéři: Jiří Černý, Petr Pfeifer