A to nejen v kádru a vedení, ale i v úpravě hřiště ve Spořicích za Feronou. Nový koberec, který byl prořezán, pohnojen a oset, dostal kvalitní vzhled. Další úkolem pro Baník je připravit zavlažování a kropení před zahájením podzimní sezony.

Stejně tak funkcionáři Baníku hledají od začátku července posily v podobě mladších hráčů, a to z řad oddílů, kteří mají již něco odehráno v soutěžích od I. B třídy až po divizi. Vedením je důraz kladen na mládež a hráče, kteří „tělem i duší" patří Baníku. Jednatel oddílu TJ Baník Březenecká Chomutov Milan Šíma věří „v znovuzrození "výborné party, která v klubu vždy byla". Měla by tak nastat postupná konsolidace týmu. Letní příprava byla zahájena již 16. července, vše pod vedením lodivoda a bývalého zkušeného hráče Petra Nového. Na konci srpna čeká Březeneckou první boj o body v soutěžním ročníku 2013/2014 a Baník počítá, že svým výkonem a hrou se zařadí do horní poloviny tabulky.

Baník Březenecká má i své heslo: „Spokoj se s málem, svět ti bude fotbalovým rájem,"… Tak Baníčku, ať se ti daří jako před několika lety. Ať po sestupu z I. A třídy o stupínek níže přijdou lepší a radostnější časy v duchu hymny Baníku a všech jeho příznivců.

Krajská soutěž I. B třída startuje 25. srpna. V skupině C I. B třídy jsou družstva:

SFK Meziboří, TJ Kopisty, Sokol Tuchořice, SK Černovice, Sokol Údlice, SK Černčice, FK Havraň, Baník Březenecká Chomutov, TK FK Jirkov/Kyjice, FK Slavoj Žatec „B", Tatran Podbořany, Rozvoj Počerady, Sokol Velká Černoc /hř. Vroutek/ a Sokol Bečov.

První souboj o body v I. B třídě svedou hráči Baníku 25. srpna v nedaleké Havrani. Start podzimní části je čeká v 17:00 hodin. Na svém hřišti se Baník poprvé představí ve 3. kole 7. září v 17:00 hodin proti týmu Jirkov/Kyjice. Úřední výkop domácích utkání je stanoven na sobotu a domovským stánkem je hřiště v Starých Spořicích.

NAPSAL LUDVÍK KOSTRHUN.