Chemnitz bylo pořadatelem dobře obsazeného halového turnaje TSV IFA Chemnitz, kterého se zúčastnilo jedenáct mužstev z kraje Sachsen a tým FC Chomutov. Přítomná družstva byla rozdělena do dvou skupin a tým Chomutova byl zařazen do skupiny „A".

V skupině chomutovští odehráli pět utkání a po třech výhrách, jedné remíze a prohře skončili na postupovém druhém místě. V prvním utkání porazili domácí tým TSV IFA Chemnitz 3:1 i přesto, že zaplněná hala fandila především svým „miláčkům". V dalším zápase utrpěli jedinou prohru na turnaji, když hlavně v druhém poločase neodvedli stoprocentní výkon a museli si vyslechnout pokáraní od trenérů. To se projevilo hned v dalším střetu, v kterém smetli soupeře 7:0. S kvalitním týmem VfB Annaberg, který předváděl kombinační a technickou hru, uhráli po brance Gedeona remízu a nasledoval poslední zápas ve skupině, který v případě vítězství zaručoval postup do bojů play off. Hráči Chomutova potvrdili svou kvalitu a zvítězili jednoznačně 4:0.

V bojích play off se zástupci Chomutova utkali s vítězem skupiny „B" domácím týmem ESV Loko Chemnitz. Po boji Chomutov díky brankám Gedeona, Kocourka a výbornému výkonu brankáře Pavláska zvítězil 2:0 a postoupil do finále.

Ve finále v prostředí krásné moderní haly se Chomutov utkal s týmem SG Weixdorf. Zápas skončil v základní hrací době bezbrankovou remízou a tak rozhodovaly pokutové kopy. Na penalty nakonec vyhráli mladší žáci Chomutova 5:4, když poslední penaltu soupeře chytil výborný Pavlásek.

Mezi nejlepší tři hráče turnaje byl vybrán Ondřej Kocourek z Chomutova a pak už celý tým za potlesku diváků přebral medaile a kapitán Chomutova i trofej za vítězství v turnaji. Vítězství v Chemnitzu bylo prvním vítězstvím těchto benjamínků na mezinárodním poli.

Účast na turnaji zhodnotil trenér mladších žáků FC Chomutov Tomáš Vávra: „Kluci mi udělali velkou radost, doufám, že tohle vítězství je bude motivovat do další práce. Vstup do turnaje jsme měli dobrý, i přesto, že kluci byli nejdřív ze všeho vykulení, a to nejen z hry, ale i z prostředí. Našemu oddílu jsme udělali velice dobrou reklamu, protože byla ze všech stran slyšet chvála za předvedenou hru a hned také přišli nabídky na letní turnaje."

Výsledky mladších žáků FC Chomutov:

Skupina „A":

TSV IFA Chemnitz-FC Chomutov 1:3, branky Gedeon 2, O. Kocourek

FC Chomutov-SG Weixdorf 1:4, branka O. Kocourek

FC Chomutov-TSV 1848 Flöha 7:0, branky M. Pliska 3, J. Šorsák 2, Gedeon, Stádník

VfB Annaberg-FC Chomutov 1:1, branka Gedeon

FC Chomutov-FSV Schopau 4:0, branky Gedeon, Šorsák, O. Kocourek, M. Kocourek

Semifinále:

ESV Loko Chemnitz-FC Chomutov 0:2, branky Gedeon, O. Kocourek

Finále:

SG Weixdorf-FC Chomutov 0:0, na pokutové kopy 4:5. pokutové kopy proměnili O. Kocourek 2, Stádník 2, Vávra

Soupiska týmu FC Chomutov:

Brankář Pavlásek, hráči Stádník, Pliska, Mergl, Vávra, Ondřej Kocourek, Matěj Kocourek, Šorsák, Gedeon, Větrovec, Vrabec, trenér Tomáš Vávra a Marek Nezbeda