Dvacet čtyři fotbalových týmů kategorie U8 se probojovalo do finále letošního ročníku poháru mládeže FAČR Ondrášovka Cupu. V konkurenci šesti set týmů se do finále dostal i chomutovský tým. Mužstva byla rozdělena do čtyř základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Podle umístění se pak týmy rozdělily do třech skupin. Zlatou tvořila nejúspěšnější mužstva, stříbrnou ti méně úspěšní a o posledních osm míst celkového pořadí bojovala mužstva v bronzové skupině.

Junior Chomutov a Most

Domácí tým Junior Chomutov dokázal v základní skupině porazit pouze Třinec a tak pokračoval v bronzové skupině. Tam už se mu dařilo lépe, když dokázal ze sedmi zápasů vyhrát pět. Porazil Karvinou, Frýdek-Místek, Kutnou Horu, Třinec a Hranice. V bronzové skupině si díky tomu vybojoval druhé místo a celkově skončil na 18. místě. Na turnaji se velmi dařilo Mosteckému fotbalovému klubu, který v základní skupině vyhráli čtyři zápasy z pěti. Přemožitele, našel jen ve Spartě Brno a postoupil do zlaté skupiny. Ani tady nezklamal, když dokázal pět zápasů ze sedmi vyhrát. Nad jeho síly byly jen oba finalisté AC Sparta Praha a SK Slávia Praha. Celkově tak Most skončil na třetím místě, což je fantastický výkon.

Poborský a Kouba

Závěrečné boje Ondrášovka Cupu v Chomutově sledovali (zleva) Karel Poborský a Petr Kouba.

Druhý hrací den přijeli sledovat dvě naše fotbalové legendy. Někdejší reprezentanti Karel Poborský a Petr Kouba. Toho nejvíce zaujalo finále pražských „S“. „Derby to byl pro mě zážitek. Také i proto, že jsem ho mohl spolu-komentovat. Zápas měl tempo a hrálo se nahoru-dolů a bylo to dramatické. Hlavně však ti kluci předváděli skvělý fotbal,“ prozradil Chomutovskému deníku Kouba. Petr Kouba věří, že se z těchto mladých hráčů, kteří se v Chomutově představili, zrodí řada dobrých hráčů, kteří vrátí český fotbal na výsluní. „Tady je na místě asi říci, všichni doufáme. Je potřeba, aby lidé, co se o mládež starají, dělali vše co je potřeba k tomu, aby se tak stalo,“ řekl Kouba. Pokud jde o právě probíhající kvalifikaci o postup na Mistrovství Evropy, tak je Kouba optimista. „Postup by byl dobrý hlavně pro hráče a diváky. Já si myslím, že z téhle skupiny bychom mohli postoupit,“ dodal někdejší reprezentační gólman.   

Parádní atmosféra

Turnaj měl skvělou atmosféru, kterou v ochozech vytvořili především rodiče malých fotbalistů. Samozřejmostí bylo, že většina z nich měla fotbalové dresy svých klubů, šály, bubny, řehtačky, trumpety a další všemožné propriety. Stadionem se neustále nesly různé pokřiky a potlesk, kterým odměňovali své hráče. Přálo i počasí a tak si to všichni užívali.

Konečné pořadí turnaje

1,  AC Sarta Praha
2, SK Slavia Praha
3, Mostecký fotbalový klub
4, SK Benešov
5, FK Spartak Choceň    
6, SK Sparta Kolín
7, FK Vysočina Jihlava
8, FK Mladá Boleslav
9, FC Hradec Králové
10,FC Zbrojovka Brno
11, SK Hanácká Slavia Kroměříž
12, FC Slovan Liberec
13, FC Sparta Brno
14, CU Bohemians Praha
15, SK Olomouc Sigma
16, SK Petřín Plzeň
17, TJ Tatran Sedlčany
18, Junior Chomutov
19, MFK Karviná
20, MFK Frýdek-Místek
21, Sparta Kutná Hora                                                 
22, Fotbal Třinec
23, Sportovní klub Motorlet Praha
24, SK Hranice