Utkání, ve kterém mohli vyhrát jak hosté tak i domácí hráči, mělo v prvním poločase vyrovnaný průběh. Gólové příležitosti se objevily až v poslední patnáctiminutovce prvního poločasu. Do té doby měl největší příležitost Martin Jindráček, který v 10. minutě po trestném kopu Tomáše Česláka přeloboval hostujícího brankáře, ten se stihl ale vrátit a míč zachytil těsně před brankovou čárou. Chomutov měl sice územní převahu, kromě této příležitosti si další „gólovky" ale nevypracoval.

„Dvacet, pětadvacet minut jsme se snažili hrát. Pak jsme to, nevím proč, začali nakopávat dopředu," vyjádřil se k první pětačtyřicetiminutovce Robert Vágner.

V poslední čtvrthodině přišly tři velké příležitosti, z toho dvě na straně Unionu. Nejprve se prezentoval Tomáš Česlák, když v 32. minutě z trestného kopu ze vzdálenosti 20 m nastřelil břevno hostující branky.

Pak přišly příležitosti Bydžova. O deset minut později hráč hostů nakopl míč dopředu a daleko vybíhající Marián Tvrdoň ho minul. Na Michala Houžvičku zívala prázdná branka, ale hostující záložník spoza šestnáctky do sítě netrefil.

Ještě větší příležitost měl Dominik Nobst. Hráč Unionu zatáhl míč po pravé straně až do šestnáctky, kde se dostal přes Jana Hyneše a jako na podnose naservíroval míč na malé vápno bývalému chomutovskému hráči. Před ním stál pouze Marek Strada a opět celá prázdná brána. Balon se ale od nohy chomutovského záložníka odrazil do břevna!

„V závěru jsme přežili dvě tutovky soupeře, když netrefili prázdnou bránu a pak trefili hráče na brankové čáře. Marek to zázračně chytil," popsal kritické situace pro Chomutov trenér FC.

Druhý poločas sice nenabídl příliš pohledný fotbal, ale na Chomutovských bylo znát, že chtějí vyhrát. Tlačili se neustále dopředu, ale obranný blok Nového Bydžova překonávali jen velmi těžko.

„O poločase jsem říkal hráčům, abychom vzadu udrželi nulu. Věřil jsem, že doma gól dáme. Ale to, co hrajeme dopředu, je málo. Nedostaneme soupeře pod tlak, dopředu nejsme nebezpeční," nebyl spokojen s útočnou fází Robert Vágner.

Jeho slova potvrdil i Aleš Pikl: „Dozadu docela dobrý, ale trápíme se směrem dopředu. Máme málo šancí, málo střel, dopředu je to takový bezzubý."

Právě tento zkušený chomutovský hráč měl největší příležitost rozhodnout zápas ve prospěch Chomutova. Střídající Felix Awuku poslal míč v 82. minutě do šestnáctky, kde Ladislav Gazdík zahrál rukou a píšťalka rozhodčího nezůstala nemá.

Míč si na značku pokutového kopu postavil Aleš Pikl a poslal ho po levé ruce Nguyena. Brankář Unionu směr ale vystihl a balon vyrazil.

„Blbě jsem ji kopl, málo jsem ji umístil. Mělo to jít ještě více k tyči nebo nahoru," přiznal po utkání čtyřicetiletý fotbalista.

Utkání tak dospělo až do penaltového rozstřelu, ve kterém druhý bod pro Chomutov vystřelil devatenáctou penaltou v pořadí Michal Klimeš.

Následující slabou střelu po zemi hostujícího Jana Rozsévače chomutovský Marián Tvrdoň bez problému chytil a taky se zasloužil o druhý, plusový bod.

FC Chomutov – SK Union 2013 1:0 PK

Gól: Klimeš, na penalty 8:7. ŽK: Česlák – Rozsévač, Gazdík. Rozhodčí: Kalenda – Ulrich, Vlček. Diváci: 162.

FC Chomutov: Tvrdoň – Hyneš, Kubík, Haspra, Grubiša (80. Pikl) – Strada (57. Kravar), Richter, Jindráček (75. Awuku), Klimeš, Česlák – Boček.

SK Union 2013: Nguyen – Rozsévač, Faitl, Gazdík, Mokošín – Motyčka (78. Vodička), Žalman, Houžvička, Nobst, Janda – Macháček (89. Průcha).