Největším překvapením je, že se na jaře v brance Chomutova nebude objevovat dlouholetá opora Radek Zaťko. Dostal totiž nabídku z druholigového Sokolova, kde se zranila jednička Jaroslav Belaň.

„Telefonoval mi pan Hejret (sport. ředitel Sokolova, pozn. red.) a požádal mě o pomoc při zranění jejich jedničky. Zůstávám hráčem Chomutova, v Sokolově budu hostovat," objasnil své působení ve čtvrtém týmu Fotbalové národní ligy Radek Zaťko.

Současně se Zaťko jako sportovní manažer klubu postaral o náhradu do branky. Nastupovat budou brankáři z Teplic Lukáš Skalák, Jan Plachý, případně zkušený Martin Slavík. Skalák už ukázal v jarních utkáních v chomutovské brance své nemalé umění, v sobotním zápase s Kladnem se do branky postaví reprezentant ČR do 19 let Plachý.

Už pro utkání s Kladnem bude připraven Martin Boček, zkušený a nesmlouvavý útočník, který výrazně pomohl svými góly Chomutovu už v loňské sezoně. V Chomutově je na hostování právě ze Sokolova, což je jeho mateřský klub. „Bocceli" se vrací z Německa, kde působil jako hrající trenér.

Poslední změnou je příchod zkušeného Patrika Gedeona, který přichází pro změnu na hostování z Dukly Praha. V pražském týmu působil ještě loňskou sezonu, pak hrál ČFL za sousední Most.

Na start Gedeona si budou muset ale chomutovští fanoušci ještě počkat. Za FC může nastoupit od 16. dubna, což znamená, že poprvé bude připraven na hřišti Neratovic. Důvodem je tzv. reamaterizace profesionální smlouvy, kdy od posledního odehraného utkání nemůže 30 dnů nastoupit za nový klub.

Chomutovští fanoušci se mají tedy na co těšit, poprvé už v sobotu 9. dubna. To FC Chomutov vyzve na stadionu na Zadních Vinohradech aspiranta na postup do ČFL a aktuálně třetí tým divize SK Kladno.