V podzimní části se na půdě Českých Budějovic radoval domácí tým v poměru 2:0. V odvetě se tak snažili chomutovští vrátit hostům porážku i s úroky. Od toho se vyvíjel i úvod utkání.

První odvážnou střelu poslal na branku hostů Šollar z trestného kopu, hostující brankář ji ale kryl. Když pak v rozhodující chvíli podklouzl před brankou Budějovic kanonýr Smola, bylo jasné, že diváci si musí na branku ještě počkat.

A to do sedmnácté minuty. David Čonka dostal přesnou přihrávku do běhu a ze strany poslal míč k levé tyči bezmocného hostujícího brankáře Křížka.

Poté se hosté vzchopili a vybojovali dva rohové kopy, chomutovští ale včas odvrátili nebezpečí. Poté již byli na hřišti vidět opět domácí, kteří si ve 34. minutě vykoledovali pokutový kop.

K tomu se postavil Šollar a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci – 2:0. Po změně stran ožili hosté a vrhali se střemhlav za lepším výsledkem. Chomutovská souhra nebyla úplně ideální , postupně se však domácí znovu dostávali k ohrožení hostující branky.

V 67. minutě pak rozehrávali domácí trestný kop, míč propadl zdí na nohu střelce Smoly a ten přidal třetí gól. V závěru utkání měli hosté možnost snížit hned ze tří standartek, ani jeden pokus se ale neujal a na výsledku 3:0 pro Chomutov se tak již nic neměnilo. Chomutov poskočil na deváté místo tabulky.