PO PĚTI MINUTÁCH VEDLI GÓLEM ZE STANDARDNÍ SITUACE

Sobotní utkání s loňským účastníkem České fotbalové ligy Brozany přitom začali úspěšně. Už v 5. minutě zahrával Tomáš Janošík z levé strany rohový kop a našel přesně hlavu rozběhnutého Vojtěcha Kubíka. Pro stopera FC nebylo problémem dostat domácí do vedení (1:0).

I dalších dvacet minut byli Chomutovští lepším týmem. Hrozili hlavně ze standardních situací, ale ty už v podaní dlouhánů Kubíka a Bočka zůstaly nevyužity.

„Na začátku utkání jsme chtěli vlítnout na Brozany. Chtěli jsme je „zapresovat". Podařilo se nám dát gól a prvních pětadvacet, třicet minut jsme hráli velmi dobře. Po půlhodině převzaly otěže utkání Brozany, začaly kombinovat, přečíslovaly nás a rezultoval z toho gól," řekl k úvodní půlhodině utkání Martin Boček.

JEDINÁ PŘÍLEŽITOST ZNAMENALA VYROVNÁNÍ

Ve 37. minutě přišla jediná gólová příležitost Sokola a srovnání. V rychlém protiútoku se dostal k míči Ivan Šollar a prostřelil z levé strany Radka Zaťka. I když si chomutovský brankář na míč sáhl, nestačilo to (1:1).

DRUHÁ PŮLE BEZ ŠANCÍ, ROZHODL VLASTNÍ GÓL

Na začátku druhého poločasu byli naopak aktivnější hosté, „bílí" hru po patnácti minutách vyrovnali. Do příležitostí se ale už nedostávali ani ze standardních situací. Nejvíce zahrozil  Patrik Gedeon, který se rychlým zahráním trestného kopu z velké vzdálenosti snažil překvapit dalece stojícího Lipše, míč ale bránu těsně minul. Když si příležitosti nevypracovaly ani Brozany, zdálo se, že utkání míří k penaltovému rozstřelu.

Až přišel trestný kop Sokola v 90. minutě a dlouhý balon na hranici „malého vápna". V chumlu hráčů „lízl" míč hlavou Martin Boček a balon zapadl přesně k tyči chomutovské brány (1:2).

V DALŠÍCH UTKÁNÍCH SE NEBÁT A VYUŽÍT ŠANCE

Zklamaný po utkání byl brankář Radek Zaťko: „Byli jsme ustrašení, báli jsme se hrát dopředu. Hráli jsme na „schovku" a čekali, kdo něco vymyslí. Jestli hrají z mančaftu jenom tři hráči, to je málo. Musíme hrát v jedenácti lidech a pak to půjde. Nemůže se dalších osm lidí schovávat," vyjádřil se v rozhovoru na sociální síti.

I Martin Boček vidí řešení v jiném přístupu: „Mohli jsme mít čtyři body. Bohužel, máme nula. Bude to opět těžké, máme relativně mladý tým a trošku tam hraje roli i nezkušenost. Musíme začít víc bojovat jako to bylo ke konci loňské sezony. K tomu se musíme vrátit, fotbalově těžko divizní týmy přehrajeme. Bojovat o každý balon, vzadu hrát na nulu a pak body uděláme. Je potřeba vrátit se k tomu, co nás zdobilo na jaře. Taky musím přidat góly. Už v prvním utkání jsem měl dvě příležitosti a dnes to taky nevyšlo. Musím to napravit," nabádá k větší bojovnosti a efektivitě útočník s číslem osmnáct.

FC Chomutov – Sokol Brozany 1:2 (1:1)

Branky: 5. Kubík – 37. Šollar , 90. Boček (vl.). ŽK: 1/3. Rozhodčí: Šálková – Cihlář, Kastl. Diváci: 145.

Chomutov: Zaťko – P. Janošík (46. Zahradník), Kunart, Kubík,  Grubiša – P. Nový (58. Šebek), Polcar, Gedeon, T. Janošík – Boček.

Brozany: Lipš – Studecký, Dunderović, Franc, Cibulka – Zadina, Bubeníček, Šollar, Golovko (71. Kalivoda) – Benda, Brandejs (60. Hajro).