„Máme problémy s velkou marodkou," okomentoval současný stav týmu sekretář a gólman FC Chomutov Radek Zaťko. Chomutovští fotbalisté finišují s přípravou, ale tu jim komplikuje zranění několika hráčů. Trenér Pavel Chaloupka tak bude mít velké starosti s tím, koho postaví k prvnímu utkání jarní části sezony, která už klepe na dveře. „Mimo hru je Vojta Kubík, dále Tomáš Jánošík, který si v utkání se Žižkovem zranil kotník. Zřejmě nebude k dispozici ani Honza Hyneš, který má plánovanou operaci křížových vazů. To jsou hráči základní sestavy, které bude třeba nahradit," posteskl si sekretář klubu.

Tým zůstal pohromadě

Zimní přípravu v podstatě zahájili všichni hráči, kteří na podzim hráli. „Tým zůstal pohromadě, nikdo z něj neodešel. Naopak, do přípravy se zapojil Pepa Čížkovský, který se jeví hodně dobře. Dobře se ukazuje také Tomáš Jánošík který nám dával v každém zápase gól," popsal změny v kádru Zaťko. Důležité pro Chomutov bude, aby se podařilo v týmu Čížkovského udržet. „Trenér Pavel Chaloupka udělá všechno proto, aby v týmu zůstal. Jinak nás ještě posílil dorostenec Jakub Valta," doplnil sekretář. Sám Radek Zaťko bude oblékat brankářské rukavice i v jarní části sezony. „Sice mě čeká plnění řady pracovních povinností, ale věřím, že si zachytám," smál se Zaťko. „Do branky bude připraven také Michal Hůla. Pokud by nastal nějaký problém tak jsme domluveni s farmou Teplic, že by nám někoho půjčili," objasnil brankářský post sekretář klubu.

Spolupráce s Teplicemi

I v jarní části tak Chomutov bude s Teplicemi spolupracovat. „Jsme s nimi pokaždé domluveni na jeden rok i když momentálně tady z Teplic žádné hráče nemáme. Uvidíme jak v průběhu sezony. Snad nám Teplice nějaké hráče uvolní," uzavřel Zaťko. Ambice na postup tým nemá, ale chtěl by sezonu dohrát v klidu. „Byli bychom spokojeni, pokud bychom se drželi ve středu tabulky. Máme mladý tým. V kádru je sedm dorostenců. Dva z nich jsou ročník 1998, takže je ještě čeká příští sezona v dorostu. Jedním z nich je Marek Chaloupka, který na podzim odehrál hodně zápasů tak uvidíme, jak se mu bude dařit dál," uvedl Zaťko.

V sobotu generálka Varnsdorf

Tým ještě čeká před jarní částí v sobotu zápas s Varnsdorfem. „Ještě není jasné, kde budeme hrát. Pokud bude počasí, tak nastoupíme ve Spořicích na trávě. Když počasí nevyjde, tak zápas sehrajeme tady u nás v Chomutově na umělce," prozradil Zaťko.