FC Chomutov – Mostecký FK 0:2 (0:0)

Branky: Valenta, Mirga.
FC Chomutov: Kulhánek – Kunart (Hyneš), Kubík (Hořínek), Chaloupka (Proll), Hána – Gedeon, Klimeš, Čížkovský (Rohla), L. Svoboda (Jánošík) – Boček, Nezbeda (T. Svoboda).

V prvním poločase si domácí vytvořili několik dobrých šancí, ale nedokázali je proměnit. To se ukázalo jako rozhodující v dalším průběhu utkání, když hosté naopak své šance využili. Hlouček promrzlých diváků se tak v prvním poločase gólu nedočkal. Ty přišly až po změně stran. K jejich nelibosti však obě vstřelil lídr krajského přeboru Mostecký FK. O první branku se postaral Valenta a tu druhou krátce před koncem Mirga.

Nespokojenost domácích

Po utkání se do šatny vracel nespokojený domácí útočník Martin Boček. „Hráli jsme se soupeřem, který je o soutěž níž a takovéhle týmy bychom měli přehrávat. Opticky to mohlo vypadat, že jsme byli víc na balonu, ale bylo to špatné,“ povzdechl si Boček. V hodnocení výkonu svého mužstva byl nemilosrdný. „Nebylo to dnes optimální. My podáme skvělý výkon proti druholigovému Ústí a pak zahrajeme takhle proti týmu z krajského přeboru,“ pokračoval domácí kanonýr. Přitom neochotně pustil určité podcenění soupeře. „Jo, máme mladý tým a možná to tam v těch hlavách bylo. Kdybychom hráli dobře a prohráli, tak budiž, ale takhle. Je to sice pořád příprava, ale to náš špatný výkon neomlouvá,“ uzavřel Boček.

Nespokojenost hostů

Obdobně hodnotil výkon svého týmu hostující trenér. „První poločas byl z naší strany přímo strašidelný. Druhý pak už byl lepší, ale spokojený být nemohu,“ začal hodnocení Josef Tancoš, trenér Mosteckého FK. Zlepšenou hru svého týmu ve druhém poločase však připsal spíš na vrub změn v sestavě domácím týmu. „Chomutov udělal několik střídání a pak už bylo vidět na Gedeonovi, že je unavený. To nám pomohlo dát ty dva góly“, přiznal hostující trenér. Jednoznačně však vyzvedl v prvním poločase výkon domácích. „Chomutov byl v prvním poločase jasně lepší. Musím říct, že dnes to nebyl od nás vůbec dobrý výkon. Pokud jde o jednotlivce, tak není koho chválit. Musím přiznat, že herně jako tým jsme se ve druhém poločase malinko zlepšili, ale nebylo to ono,“ uzavřel trenér.