Gólově navázali chomutovští hráči na poslední domácí utkání s Královým Dvorem, které po poločase 2:0 prohráli 2:3. I v první půli na hřišti v Holešovicích inkasovali tři branky, a tak v přestávce šli do kabin za rozhodnutého stavu.

Zatím jim nepomohlo ani nasazení zkušeného Aleše Pikla, který nahradil v sestavě Kravaře. Sokolovský středopolař musel ale na hřiště už po třinácti minutách hry. To postihla chomutovské hráče první pohroma, když stoper Petr Bohata odkulhal po souboji a došlo k přeskupení obranných řad.

V Holešovicích bylo rozhodnuto po prvním poločase

Do vedení šli domácí ve 25. minutě. Na levé straně obrany obehrál Mařík Lukáše Haspru, nacentroval míč na malé vápno, kde stačilo Turákovi jenom nastavit nohu a poslat míč poprvé za záda bezmocného Zaťka (1:0).

Další dvě branky padly v rozmezí třech minut. V 37. minutě dostal přihrávku na levé křídlo Hodas a nikým neatakován propálil Zaťka tvrdou střelou podruhé (2:0). Pět minut před koncem prvního poločasu to již bylo 3:0. To Turák jenom doklepl z metru do prázdné brány předešlou zblokovanou střelu domácích.

Největší šance Chomutova přišla v 75. minutě

A poslední hřebíček zatloukl a hattrickem uzavřel stav zápasu Robert Turák v 59. minutě utkání. Nejdříve si Abena zpracoval míč, chtěl vystřelit, ale při kličce si balon ukopl. Volný míč se dostal právě k Turákovi, který levou nohou zpoza vápna trefil krásně k tyči (4:0).

Ke cti chomutovským slouží, že zápas nezabalili a v 75. minutě si vypracovali jejich největší šanci zápasu. Domácí brankář Havránek, který je ve Vltavínu na hostování z Bohemians, s námahou na poslední chvíli vyškrábl hlavičku Jana Hyneše.

To bylo ale ze strany hostů vše. Nepomohlo ani mohutné střídaní během zápasu, kdy se na hřiště kromě brankáře Tvrdoně dostali všichni hráči, kteří byli připraveni na střídání. FC Chomutov zůstává i nadále v pásmu sestupu a nutně potřebuje bodovat již v následujícím domácím utkání.

V sobotu 4. dubna přivítá na stadionu na Zadních Vinohradech od 10:15 hodin tým SK Viktorie Jirny, který se pohybuje na předních příčkách tabulky.

Loko Vltavín – FC Chomutov 4:0 (3:0)

Branky: 25. Turák, 37. Hodas, 40. Turák, 59. Turák. Bez ŽK. Rozhodčí: Melničuk – Štěrba, Tvrdík. Diváci: 110.

Loko Vltavín: Havránek – Hodas (54. Horák), Komárek, Abena (87. Dobiáš), Krolop (65. Valíček), Mařík, Uvíra, Láncz, Pozníček (72. Zelenka), Turák (81. Macháček), Podzimek.

FC Chomutov: Zaťko – Hyneš, Bohata (13. Kravar, 64. Fišekovič), Kubík, Haspra – Pikl (76. Adjei), Klimeš – Strada, Jindráček (64. Awuku), Česlák – Boček.

Zajímavé jméno se objevilo v dresu domácí Lokády Vltavín. Tři minuty před koncem vystřídal zkušeného Martina Abenu Jakub Dobiáš, hráč juniorky Sparty a vnuk slavného Karola Dobiáše.