Už v šestnácté minutě sobotního utkání vedli domácí fotbalisté 2:0. Obě branky padly ze standardních situací. Nejdříve v 10. minutě poslal míč do sítě karlovarského brankáře Marek Strada, když se trefil přes zeď přesně k levé tyči branky (1:0). O šest minut později po hezky zahraném signálu prostřelil z trestného kopu na hranici šestnáctky hradbu hostujících těl Tomáš Česlák a zvýšil již na dvoubrankový náskok (2:0).

Až pak se začali prosazovat i hosté a hrozili hlavně z brejkových situací. Na levé straně hřiště dostal míč do běhu Dušek a přesnou střelou na vzdálenější tyč prostřelil Radka Zaťka (2:1).

Chomutovští nechtěli ale v tomto utkání připustit komplikace, po snížení zvýšili aktivitu a odměnou jim bylo opět dvougólové vedení. Brankově se prosadil matador FC Ladislav Doksanský, ke kterému vyrazil míč hostující brankář a pro zkušeného záložníka již nebylo problém dostat balon do prázdné branky (3:1).

Do druhého poločasu vystřídal v brance domácích Zaťka ústecký Marián Tvrdoň a po několika minutách inkasoval. Bylo to opět po rychlém protiútoku, který následnou dlouhou přihrávku do vápna zužitkoval v gólový efekt Lhoták (3:2).

Po snížení se hrál vyrovnaný fotbal, týmy si ale ještě do konce zápasu dvě gólové příležitosti vypracovaly. Na straně FC se brankou po centru prosadil Aleš Pikl (4:2). Hosté svou šanci na konci utkání nevyužili, když míč z kopačky karlovarského útočníka skončil na břevně prázdné branky.

Chomutovští fotbalisté tak udrželi v přípravných utkáních domácí neporazitelnost. Nejtěžší soupeř přípravy je čeká v sobotu 21. února, kdy opět od 11.00 hodin přivítají na umělém povrchu hřiště u restaurace Monika druholigový FK Baník Sokolov. Půjde současně o generálku na mistrovské boje v ČFL, která začíná pro FC Chomutov v sobotu 7. března domácím utkáním s týmem SK Zápy.

FC Chomutov – 1. FC Karlovy Vary 4:2 (3:1)

Branky: Strada, Česlák, Doksanský, Pikl – Dušek, Lhoták. Rozhodčí: J. Holub – Modér, Nedvěď. Bez ŽK. Diváci: 30.

FC Chomutov: Zaťko (46. Tvrdoň) – Haspra, Hyneš, Kubík, Grubiša – Doksanský, Bohata – Strada (63. Awuku), Česlák, Awuku (46. Pikl) – Boček.