Jejich soupeřem byl SK Převýšov a domácí tým měl východočeskému klubu co vracet. V prvním kole sezony 2013/2014 tam totiž prohrál 1 : 3. Odveta se mu ale výsledkově povedla dokonale. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase zvítězili chomutovští muži jednoznačně 3 : 0 a na rozdíl od podzimu zažili tak vítězný start do soutěže.
Soupeř to ale jednoduchý nebyl, v prvních  pětačtyřiceti minutách byli hosté dokonce lepším týmem. „V prvním poločase byl Převýšov lepší na míči i v pohybu. Bylo vidět, že ne náhodou byl první v ČFL a nějakou dobu vedl i tabulku. Přežili jsme dvě šance, kde jsme měli i trochu štěstí," ocenil hru hostů Robert Vágner. Obě příležitosti převýšovských  byly poměrně veliké. Nejdříve ve 21. minutě po ztrátě míče hráčů Chomutova podnikl Převýšov rychlý protiútok, na konci kterého se  sám před Zaťkem ocitl Matěj Ptáček. Chomutovský gólman stačil v pádu nohou míč vyrazit na rohový kop a zachránil domácí od pohromy. Druhá šance na úvodní gól zápasu se naskytla Převýšovu šest minut před koncem prvního poločasu. Do běhu za obranu dostal pas Urbanec, proti kterému za šestnáctku vystartoval Zaťko. V souboji Radků byl u míče dříve ten hostující, chomutovského brankáře přeloboval, ale míč skončil naštěstí v zámezí vedle levé tyče domácí branky.

S prvním poločasem nebyl trenér FC spokojen: „Až na pár výjimek nám celý první poločas trvá, abychom se dostali do zápasu. Nebylo to poprvé. Jediným, kdo chtěl hrát, byl Tomáš Česlák. Chodil si pro balony a nebál se míče," ocenil mladého záložníka Robert Vágner.  V kabině chomutovských nepanovala během přestávky s výkonem spokojenost. „V kabině jsme si řekli, co chceme ve druhé půli hrát. Potřebovali jsme to více odbojovat, v první půli jsme byli takoví ustrašení," prozradil nejlepší hráč prvního poločasu.

Vyplatilo se!  Hned ve 48. minutě Marek Vait zahrával rohový kop a míč z jeho nohy našel hlavu Radka Szmeka, který prodloužil balon do vápna.  A hostující  Jakub Špindlen  opět hlavou  poslal balon z pěti metrů neomylně do vlastní sítě! Převýšovský brankář byl v protipohybu a neměl šanci zasáhnout. 1 : 0 pro Chomutov! „Podařil se nám vstup do druhého poločasu, když jsme měli opět trochu štěstí u prvního gólu," kvitoval úvodní branku Vágner. I Tomáš Česlák ji viděl jako rozhodující: „Pomohl nám první gól, který si soupeř dal vlastně sám. Pak jsme se uklidnili a zlepšili jsme se."
Druhý gól přišel o necelých deset minut později.  Aldin Čajič vyslal po pravém křídle do rychlého protiútoku Radka Szmeka, chomutovský dlouhán  ve vápně zasekl a nezištně poslal přízemní přihrávku na Libora Tafata.  Ten míč sice dobře netrefil, ale balon se dostal k vedle stojícímu Česlákovi, který ho lehce nártem poslal do sítě. 2 : 0 pro Chomutov!  Po zápase Tomáš Česlák komentoval situaci s úsměvem: „Výborně to udělal Radek Szmek, dal to přímo před „kasu" a „Tafy" měl už před sebou prázdnou bránu. Ještě jsem na něho řval, ať zakončí!  Asi mě ještě viděl, tak mi nahrál. A přihrál skvěle! Tedy on říká, že mi nahrával," smál se po druhé půli spokojený mladý záložník.
Poslední gól utkání vidělo 511 diváků jedenáct minut před koncem. Parádní výkop předvedl Zaťko. Dlouhý nákop se dostal až k Liboru Tafatovi, který se uvolnil a s přehledem obstřelil brankáře Zavřela.   Jednoduchá a parádní  akce!    3 : 0 pro Chomutov!
V závěru měli ještě obrovskou šanci hosté. První jejich pokus zlikvidoval pádem pod nohy Zaťko a dorážku zase uklidil do bezpečí Jan Hyneš. Utkání tak skončilo po gólech ve druhém poločasu jednoznačným výsledkem pro domácí, navíc bez inkasované branky: „Zlepšili jsme se v nasazení, byla tam daleko větší bojovnost. Byly tam i fotbalové věci, u kterých jsem si ale představoval, že tam budou od začátku. Nakonec to skončilo jednoznačným výsledkem, ale tak jednoznačné to nebylo," ocenil zlepšenou hru ve druhém poločase, ale současně i varoval Robert Vágner. Vzápětí dodal: "Stále máme na čem pracovat. Výkon nebyl  úplně optimální."


Po zisku třech bodů přeskočil FC Chomutov v tabulce ČFL o jeden bod  svého sobotního soupeře. V příštím kole hrají chomutovští v sobotu 15. března na trávníku týmu TJ Jiskra Domažlice, který se pohybuje v první polovině tabulky.

FC Chomutov – SK Převýšov 3 : 0 (0:0)

Góly: 48. Špindlen (vlastní), 57. Česlák, 79. Tafat. Rozhodčí: Berka – Štěrba, Nehasil. Diváci: 511.
FC Chomutov: Zaťko – Vait, Hyneš, Klimpl, Jankovský – Česlák (85. Drbohlav), Čajič (78. Klimeš), Kwame, Hruška (62. Pikl) – Tafat – Szmek.