„Je to ztracené vítězství, zápas jsme měli pod kontrolou. Měli jednu šanci a dali dva góly," nebyl spokojen s výsledkem trenér Pavel Chaloupka.

Posuďte sami! V prvním poločase měl Rakovník jedinou trošku nebezpečnou příležitost, když centr do šestnáctky vyboxoval Radek Zaťko. To domácím se dařilo lépe. Pomohlo jim sice i štěstí, když povedenou střelu Jana Pavlici z třiceti metrů tečoval hostující obránce ramenem a ta skončila v protipohybu brankáře v síti (1:0).

Ale bylo to zasloužené vedení! Už v 19. minutě na centr Marka Vaita z pravé strany se na malém vápně natahovali Kopta i Grubiša, ale chyběl jim pověstní krůček. Hlavně chorvatský záložník hýřil aktivitou, vyžadoval míče, uvolňoval se i zahrával standardní situace. Čtyři minuty před koncem poločasu zachytil rozehrávku soupeře Jan Kopta, uvolnil Petra Nového, ale ten už uvnitř šestnáctky trefil jenom vybíhajícího brankáře.

Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu, ale převaha domácích se promítla do druhé branky. V 55. minutě po rohovém kopu se míč snesl přesně na hlavu Davida Zahradníka, který prudkou hlavičkou nedal Ciprovi šanci (2:0).
V tu chvíli se zdálo všechno jasné! Ale přišla 81. minuta a rohový kop Tatranu. Petr Kučera ho nezahrál excelentně, ale Felix Awuku stojící na přední tyči promáchl a míč skončil v brance (2:1).

Awuku pak sice v útoku přiváděl svými kličkami hostující obránce k zoufalství a vytvořil několik příležitostí, ale ke kýženému gólu to nevedlo.

„Zápas jsme měli rozhodnout, měli jsme šance," nebyl spokojen s proměňováním gólovek domácí trenér.
Další situace, která ovlivnila konečný výsledek, přišla v 86. minutě. Milan Grubiša, který odehrál jinak výborný zápas, správně a efektivně blokoval hostujícího brankáře, na hranici šestnáctky získal míč a v souboji s Ciprem upadl. Načež ho hostující brankář kopl na zemi v přerušené hře. Chorvatský záložník se ale neudržel a strčil oběma rukama do soupeře. Červená karta pro oba!

„Měl jsem najednou černo před očima a neudržel jsem se. Myslím, že moje vyloučení ovlivnilo utkání, jinak bychom to udrželi," zkonstatoval po zápase Milan Grubiša.

A trest za zbytečné vyloučení přišel! V 90. minutě v jediné vydařené akci Tatranu se po centru z levé strany prosadil hlavou na malém vápně Lesniak a nedal domácímu gólmanovi šanci (2:2).

V penaltovém rozstřele se pak zaskvěl Radek Zaťko, který chytil dvě penalty a vybojoval pro Chomutov druhý bod.


FC Chomutov – TJ Tatran RAKO Rakovník 3:2 (1:0) PK

Góly: 30. Pavlica, 55. Zahradník, rozh. PK Kubík- 81. P. Kučera, 90. Lesniak. ŽK: Awuku – P. Kučera, Křivánek. ČK: Grubiša – Cipra. Rozhodčí: Štěrba – Nehasil, Talpáš. Diváci: 165.

FC Chomutov: Zaťko – Vait (69. Janošík), Hyneš, Kubík, Klimeš – Zahradník – Pavlica, Doksanský (62. Zralík), Nový (76. Awuku), Grubiša – Kopta (88. Chaloupka).