„Nemáme tréninkové vytížení, proto jsme chtěli hrát zezadu. Proto jsme je nenapadali, čekali jsme na ně od půlky," zdůvodnil první poločas levý obránce Michal Klimeš.

Chomutovští totiž společně netrénují, chybí peníze na dojíždění hráčů.  A na hřišti je to vidět! V sobotu bylo rozhodnuto po půlhodině hry. Nejdříve se nádherně trefil Martin Medek. Po přiťuknutí spoluhráče se opřel do balónu a z dvaceti metrů se trefil přesně k tyči. Radek Zaťko marně plachtil vzduchem, na míč nedosáhl (0:1).

Druhá branka přišla o sedmnáct minut později. František Škorvánek na pravé straně obehrál Petra Bohatu a poslal centr do vápna. Tam ho jeden z hráčů Louňovic přistrčil Jiřímu Vondráčkovi,  pro něhož nebyl problém překonat Zaťka podruhé (0:2).

Od 55. minuty přišly šance Chomutovských. První dvě byly po centrech Tomáška. První šel vzduchem, ale Hanich ani Ježdík na míč nedosáhli. O minutu později centroval pravý chomutovský obránce po zemi, tentokrát chyběl Hanichovi k míči pouze krok. V 57. minutě posunul Pikl středem na Marka Stradu, který se ocitl sám před brankářem Louňovic. V souboji s dobíhajícím obráncem upadl, ale píšťalka rozhodčího Kovala zůstala nemá.

Zajímavá situace se odehrála v 63. minutě. Po rohovém kopu se míč dostal k Michalu Klimešovi, který spoza šestnáctky trefil protihráče a ten se okamžitě skácel k zemi. Míč se ale odrazil k Jakubu Balšánkovi, který stíhán chomutovským obráncem uháněl přes celé hřiště na Zaťka. Ten jeho střelecký pokus vyrazil a zachoval domácím naději! „Chtěl jsem dát gól nebo to alespoň napálit na branku, aby to šlo dorážet. Pak jsem ho už stíhal marně, je vidět tréninkový deficit," řekl o situaci  Michal Klimeš.

Největší příležitost na jeden vstřelený gól přišla v 73. minutě. Po rohovém kopu hlavičkoval Ladislav Doksanský zády k brance do břevna a odražený míč poslal Jan Hyneš těsně nad branku. Marnost nad marnost! „Ani jsem to nevěděl, kluci mi to pak říkali.  Šel jsem na přední tyč, otočil se a viděl jsem jak to má Hyny (Jan Hyneš – pozn. red.) před prázdnou brankou," popsal situaci na klubovém webu chomutovský matador a vzápětí dodal: „Bojím se ale, že to bude horší. Výkony půjdou dolů, když netrénujeme. Jsou to velmi těžké podmínky, ještě jsem je tu nezažil."

Růžově momentální situaci nevidí ani trenér Robert Vágner: „Pokud se to nezlepší, nebudou peníze a nebudeme trénovat, lepší to nebude.

FC Chomutov – Slavia Louňovice 0 : 2 (0:2)

Góly: 10. Medek, 27. Vondráček. ŽK: 3/0 (Ježdík, Hyneš, Pikl. Rozhodčí: Koval – Severýn, Vitner. Diváci: 152.
FC Chomutov: Zaťko – Tomášek, Hyneš, Bohata, Klimeš (69. Redžič) – Kwame, Doksanský (74. Nobst) – Strada, Pikl, Ježdík – Hanich.