Nedělní soupeř Chomutovských  je už sice více jak jednou nohou namočen v sestupu, ale Robert Vágner  má před zápasem „těžkou" hlavu. „Mám k dispozici osm hráčů, chybí mi útočníci a druhý stoper," řeší zranění v kádru chomutovský trenér.
Ke dlouhodobě zraněným  Lukáši Jankovskému a Aldinu Čajičovi se totiž připojili další, kteří byli nuceni střídat v posledním domácím utkání s Kunicemi. Chybí tak stoper Jan Hyneš i útočník Libor Tafat. Spolu s nimi si zranění z posledního utkání odnesl i další útočník Radek Szmek. Do sestavy se tak vrátí jenom Radek Zaťko, který byl sice taky nucen střídat v 84. minutě utkání kvůli tříslu, ale v neděli bude připraven.
„Ještě nevím,  jak postavím sestavu (rozhovor byl pořízen v pátek, pozn. red.), jedou s námi tři mladíci z teplické juniorky a beru i dva mladíky z chomutovského dorostu," hledá východisko z nouze chomutovský lodivod.
Karlovy Vary potřebují pro zachování aspoň teoretické naděje na záchranu porazit Chomutovské za tři body. „Jsme v situaci, která nám hrozila už od začátku jarní soutěže. Věděli jsme, že budeme hrát ve spodních patrech tabulky, ale až postupem času se ukázalo, že se jedná jen o boj o záchranu," řekl před utkáním trenér Buldoků Pavel Medýnský.
Nedělní souboj Karlových Varů s Chomutovem, který začíná v 10:30 hodin, sice ještě může vývoj v soutěži ovlivnit, ale to by musely do karet Buldokům hrát i výsledky jiných zápasů. „Co k tomu říci. Teoreticky se zachránit ještě můžeme, ale je nám jasné, že to nebude jednoduché. Naděje umírá poslední, ale už to nemáme ve svých rukou. Každopádně chceme dohrát soutěž se ctí a cílem pro zápas je vybojovat tři body," nevzdává se před soubojem s FC trenér Karlových Varů.
Vyhrát chce ale i Robert Vágner: „Nevím sice, kolik hráčů v týmu Varů nastoupí ze Sokolova, který hraje v sobotu, ale půjdeme tam s tím, že chceme vyhrát. Musíme se o to poprat, i když jsme hodně oslabeni a budeme hrát na malém hřišti."