„Samozřejmě, že je to na hřišti vidět. Je tam nervozita, mužstvo nemá zkušenost. Ale tak to je, musíme se s tím vypořádat a pracovat s tím, co máme," je si vědom trenér Pavel Chaloupka.

Z osobních důvodů totiž chyběl v utkání zkušený Marek Vait, zranění jsou další spolehliví obránci Jan Hyneš a Vojtěch Kubík. K nim se přidal se zlomeným kotníkem Janošík a jenom z tribuny sledoval zápas zraněný Marek Chaloupka.

„Máme hodně zraněných hráčů, ale tak nějak hloupě. Nemáme problém se svalovými zraněními, což dokazuje, že kluci chtějí na sobě pracovat. Po každém tréninku chodí do posilovny, nezanedbávají ani strečink. Máme těžká zranění, která vyplývají z brutální hry soupeře anebo z naší hlouposti," vysvětlil trenér FC Chomutov.

Mladická nezkušenost byla ze začátku utkání na hřišti vidět, ale s přibývajícími minutami projev domácích dostával lepší a lepší parametry.

„Honza Polcar (ročník 1998, pozn. red.) v prvních deseti, patnácti minutách na pravé straně trošku hořel . Ale pak nám hodně pomohl, i v útoční fázi, vyrážel dopředu a odehrál to velmi slušně," ocenil boj osmnáctiletého obránce Pavel Chaloupka.

Chomutovští byli od začátku aktivnější. V 10. minutě ale Marek Kalivoda při zpracovávání míče v šestnáctce soupeře uklouzl, po půlhodině hry mířil po rohovém kopu neobsazený David Zahradník hlavou těsně mimo. Když se neujala ani střela Josefa Čížkovského z přímého kopu, kterému se podařilo po zemi prostřelit zeď, udeřili hosté. Ve 40. minutě se po jejich rohovém kopu trefil hlavou přesně k tyči Michal Hnízdo (0:1).

„První poločas byl od hráčů málo bojovný, málo agresivní. Po bouřce v kabině se jejich výkon ve druhém poločase zvedl," objasnil přestávkovou situaci v kabině chomutovský trenér.

Ve druhém poločase se už po pěti minutách dostal do šance Kopta, ale samotný před vilémovským brankářem z bezprostřední blízkosti nedokázal Vaňáka přehodit. Udeřilo, i když šťastně, v 57. minutě. Po rychlém rozehrání trestného kopu z vlastní poloviny, se za obranou hostí dostal k míči Čížkovský a jeho přízemní přihrávku „pod sebe" si hostující obránce srazil do vlastní sítě (1:1).

A to nebylo všechno! V 66. minutě se po centru střídajícího Daniela Kalivody (ročník 1997, pozn. red.) z pravé strany dostal k balonu Petr Nový a poslal ho do odkryté branky Vilémova (2:1).

Pojistit vedení domácích mohl osm minut před koncem neúnavný Ladislav Doksanský, ale jeho střelu ze vzdálenosti jedenácti metrů hostující brankář dokázal zblokovat.

„Dali jsme dva šťastné góly. Toto vítězství je ale pro nás důležité, pomůže nám do dalšího zápasu," věří mladíkům do příštích dnů Pavel Chaloupka.

FC Chomutov – SK Vilémov 2:1 (0:1)

Branky: 57. Čížkovský, 66. Nový – 40. Hnízdo. ŽK: Helm, Jägr (VIL). Rozhodčí: Košan – Paták, Říha. Diváci: 101.

FC Chomutov: Skalák – Polcar, Zahradník, Dolejška, Grubiša – Klimeš, P. Janošík (60. D. Kalivoda) – Čížkovský, Nový (90. Kunart), M. Kalivoda (90. Váňa)– Kopta (73. Doksanský)