V prvním poločase přečkali Chomutovští  dvě příležitosti hostů, aby sami udeřili v 60. minutě. Po nakrátko zahraném rohovém kopu se krásně položil do hlavičky Jiří Ježdík a zajistil pro FC Chomutov výhru a cenné tři body.

Domácí nastoupili do zápasu bez Tomáše Česláka, který laboruje se zraněným kolenem a  s dalším marodem Markem Vaitem sledovali utkání společně  z tribuny. „Tomáš Česlák má problémy s kolenem. Dnes nehrál a nějakou dobu k dispozici nebude," zdůvodnil neúčast kreativního záložníka Vágner.
V prvním poločase si Chomutovští výraznější příležitosti nevypracovali. Sice zachytávali útoky hostů ve středu pole, ale jejich útočné pokusy zhatila většinou nepřesná přihrávka. „Trénujeme společně jenom dvakrát týdně. Samozřejmě to bylo ze začátku vidět. Pokud hráči nemají týdenní tréninkový cyklus, nejsou v pohybu jak by měli být. Dvacet, pětadvacet minut jsme hráli i základní věci do kroku, měli jsme špatnou reakci na balón," viděl příčiny neurovnané hry trenér FC Chomutov.

Dvě velké šance Převýšova

A tak se dostali ke slovu hosté z Převýšova! Hlavně první jejich šance volala po gólu. V 29. minutě vysunul  Urbanec středem Prokeše, který se ocitl osamocen před Zaťkem. Vybíhajícího chomutovského brankáře obstřelil, míč ale skončil těsně  vedle tyče domácí branky. Další gólovou příležitost měl ten samý hráč o devět minut později. To na převýšovskou „čtyřku" posunul míč Matěj Bodlák, ale Zaťko zachránil. Vykopl míč v pádu nohou do bezpečí.

Chomutovské chvíle přišly ve druhém poločase. V 51. minutě nacentroval Marek Strada míč na Hanicha, jeho hlavička šla ale ještě mimo branku hostů.

Jediný gól, ale stál za to

Gólově se zablýsklo v 60. minutě. Další příležitost domácích odvrátil Michal Kouřil na rohový kop. Ten rozehrál nakrátko Aleš Pikl a následně po mezihře Ladislava Doksanského našel centr chomutovského kapitána Jiřího Ježdíka. Chomutovská „dvanáctka" se do centru krásně položila a hlavičkou trefila míč k tyči branky bezmocného Radima Ottmara.

„Aleš s Doksou si řekli, že zahrajeme roh nakrátko. Dostal jsem dobrý balón a spadlo to tam! Ale byl v tom i kus štěstí. Musel jsem si k tomu skoro kleknout, abych to trefil,"popsal rozhodující trefu utkání hráč, který je v Chomutově na hostování z Mostu.

Od 84. minuty dohrávali hosté utkání v deseti hráčích. Nejdříve byl za faul potrestán žlutou kartou obránce Jan Hyneš, ale nervy na uzdě neudržel převýšovský Urbanec a jeho nesportovní chování bylo oceněno červenou kartou. V deseti se hosté už neprosadili, a tak si domácí mohli připsat do tabulky vítězství a tři body.

Chybí společné tréninky

Vybojované výhry a třech bodů si cenil  trenér FC: „Hlavně bych chtěl smeknout před kluky, protože  nejsme v lehké situaci. Dva společně tréninky týdně jsou na tuto soutěž nedostačující. Nejsou zkrátka peníze na dojíždění," zopakoval na závěr Robert Vágner.

FC Chomutov – SK Převýšov 1:0 (0:0)

Branky: 60. Ježdík. ŽK: Kwame, Hyneš, Hanich, Zaťko – Špidlen, Urbanec. ČK: Urbanec. Rozhodčí: Drábek – Šedivka, Starý. Diváci: 251.
FC Chomutov: Zaťko – Tomášek, Hyneš, Bohata, Klimeš – Kwame, Doksanský (61. Nobst) – Strada, Pikl (90. Mariotti), Ježdík (87. Grubiša) – Hanich (93. Kukačka).