Nymburk, který vyznává obrannou taktiku, na stadionu na Zadních Vinohradech, v sobotu dopoledne nepřekvapil. Jeho hráči se nikam nehnali, spoléhali na protiútoky, ale chomutovské hráče jimi nepřekvapili. Jedinou šanci měli až před koncem poločasu, ale centr z pravé strany nabíhající útočník netrefil.

Zato Chomutovští nastoupili agresivně a bojovně! Atakovali už rozehrávku hostí a připravovali si příležitosti. Zprvu to ke vyloženým gólovým příležitostem nevedlo, bylo ale otázkou času, kdy se jim to vyplatí.   Přišla 25. minuta a akce Josefa Čížkovského na pravé straně. Jeho centr skončil v šestnáctce u Martina Bočka, který nahrál Chaloupkovi a levý obránce FC poslal míč do protipohybu hostujícího brankáře (1:0).

O devět minut přišel druhý gól. Milan Grubiša rychle rozehrál trestný kop z vlastní poloviny, Boček prodloužil na Čížkovského, který s přehledem přeloboval vybíhajícího brankáře Dědka (2:0).

Veseleji mohlo být ještě v závěru prvního poločasu. Přišla další standardní situace, tentokrát v blízkosti pokutového území a mohla padnout třetí branka. Patrik Gedeon si kličkami v šestnáctce balon připravil, ale  míč po jeho střele skončil „jenom" na tyči hostující banky.

Další příležitost měl opět střelec druhé branky Chomutova. Už ve druhém poločase si všiml hodně vysunutého brankáře Nymburka a pokusil se ho přelobovat. Bohužel netrefil. Třetí gól mohl přidat po dalším rychlém protiútoku Jan Polcar. Po centru Grubiši za obranu se míč dostal k Čížkovskému, který nahrál chomutovské patnáctce, ale mladý útočník trefil z jedenácti metrů nymburského brankáře.

A přišel trest a obava o výsledek! Po chybě Chomutovských se balon dostal k Luboši Nepovímovi, který  nezaváhal a snížil na rozdíl jediné branky (2:1).

„O poločase jsme si řekli v kabině, jak by to mělo v druhé půli fungovat.  Dostali jsme ale gól a přestali jsme hrát to, co umíme. Ten  zápas jsme měli výborně rozjetý. Než dali gól, mohli jsme vést pět nula. Nechápu, jak kluci řeší brejkové situace. Jsou to hráči, kteří by to měli zvládnout. Utkání mělo skončit pět nebo šest jedna. Zbytečně jsme se strachovali až do poslední minuty o výsledek, ale zaplať pánbůh za tři body," komentoval v závěru infarktové utkání trenér Pavel Chaloupka.

Hosté po snížení totiž pochopitelně ožili, snažili se o vyrovnání a Chomutovští začali být nervózní a pasivní. Zaměřili se na bránění jednogólového náskoku a míč často létal do šestnáctky domácích. Čas naštěstí pomalu plynul a trenér pomohl i střídáními, s kterými původně ani nepočítal. Na hřišti se tak před koncem poprvé na jaře objevili Jan Hyneš a Tomáš Janošík.

„Honza Hyneš je dlouhodobě zraněný. Nemáme širokou lavičku, proto jsem ho tam poslal. Jsem rád, že tady byl, to samé mladý Janošík. Byla to taktická střídaní. Tomáše jsem tam ani nechtěl dávat, mám o něho strach. Je po těžkém zranění (zlomený kotník v zimní přípravě, pozn. red.). Musíme být s ním trpělivý," vysvětlil závěrečná střídání Pavel Chaloupka.

FC Chomutov – SK Polaban Nymburk 2:1 (2:0)

Branky: 25. Chaloupka, 34. Čížkovský – 64. Nepovím. Rozhodčí: Cihlář – Cupl, Simbartl. ŽK: 1:1. Diváci: 115.

FC Chomutov: Plachý – Zahradník, Kunart, Kubík, Chaloupka (87. T. Janošík) – Čížkovský (71. P. Janošík), Gedeon, Klimeš (89. Klimeš), Grubiša – Polcar (79. Kopta) – Boček.