Na první branku si stovka diváků musela počkat do 31. minuty, kdy skóre zápasu otevřel Martin Boček. I když domácí měli více ze hry, další branku už v průběhu prvního poločasu vstřelit nedokázali. Hráči Nového Boru si během poločasu nedokázali vytvořit žádnou vážnější šanci, a tak se hrálo převážně na polovině hostů.

Po návratu z kabin se obraz hry nijak nezměnil. Chomutov okupoval polovinu hostů a snažil se zvýšit jednogólové vedení. To se podařilo až v 78. minutě, kdy se gólově prosadil Lukáš Svoboda. Skóre utkání pak uzavřel, třetím domácím gólem po devíti minutách hry Jan Hyneš. Domácí zaslouženě zvítězili a připsali si do tabulky další tři body.

Mc Donalds cup 2018, 21. ročník,  finále
FOTO: Obhájce McDonald's Cupu zaskočila v ústeckém finále Ostrava!

„Dnes jsme sehráli pohodové utkání a zápas si užívali. Bylo znát, že Nový Bor je poslední a tak jsme s jeho hrou neměli příliš starostí. Do ničeho vážnějšího jsme soupeře nepustili a zaslouženě vyhráli,“ okomentoval zápas gólman Radek Zaťko.

Vzhledem k blížícímu se závěru letošní sezony, zhodnotil také průběh jarní části. „Po dobré podzimní části nám jaro příliš nevyšlo. Hodně náš výkon poznamenal odchod tří hráčů a to Hajra, Pěničky a Mešiče. Moc bodů jsme na jaře nezískali a moc spokojení s jarní částí nejsme. Ke konci sezony nás postihla řada zranění a tak jsme několik utkání odehráli bez střídání. Ze šestnácti hráčů zbylo jedenáct. V divizi jsme se zachránili a přes léto musíme zapracovat na posilách,“ uzavřel hodnocení Zaťko.

FC Chomutov – FC Nový Bor 3:0 (1:0)

Branky: 31. Martin Boček, 78. Lukáš Svoboda, 87. Jan Hyneš. Rozhodčí: Pálek, Langmajer, Šlajs. ŽK: 1/2. Diváci: 101

FC Chomutov: Zaťko – Hána, Gedeon, Svoboda, Rohla (84. Proll), Chaloupka, Kubík, Boček, Hyneš, Kunart, Zahradník

FC Nový Bor: Blumentritt – Broschinský, Devátý, Havel, Černý (73. Hamada), Stromecký, Luňák, Janů (64. Šimůnek), Penteleichuk