Potvrdili se tak slova trenéra Pavla Chaloupku: „Už vloni jsem říkal, že venku budeme hrát lépe než doma, kde nám to nesvědčí!"

Z domácího trávníku nemají chomutovští fotbalisté zatím ani bod, ze soupeřových hřišť jich mají už pět!

SERGIY HRECHKO HRÁL NECELOU PŮLHODINU

V utkání poprvé za Chomutov nastoupila poslední posila Serhiy Hrechko, ale už ve 27. minutě byl střídán pro zranění.

„Byl jsem asi přemotivovaný. Byly tam nějaké fauly, odneslo to moje levé koleno. Musím na vyšetření," vysvětlil svůj brzký odchod z trávníku útočný ukrajinský univerzál.

PROHRÁVALI UŽ VE DRUHÉ MINUTĚ

To svítil na ukazateli skóre stav 1:1, když hned na začátku utkání prošla do sítě dalekonosná střela Patrika Jankú (1:0). V polovině první půle bylo vyrovnáno, to se po centru z pravé strany hlavou přesně trefil Petr Nový (1:1). Hned čtyři minuty po nuceném střídání neuhlídali ale chomutovští obránci vysokého Frantla, který po trestném kopu vstřelil druhý gól Meteoru (2:1).

POMOHLA ZMĚNA, VEDLA K VÍTĚZSTVÍ

„V přestávce jsme i kvůli střídání změnili trochu rozestavení. Na kraje šli rychlí hráči a vyplatilo se nám to. Dvěma góly jsme otočili průběh utkání a zaslouženě vyhráli," byl spokojen po vítězství na hřišti pražského Meteoru Pavel Chaloupka.

VÝSTAVNÝ GÓL GEDEONA

První branku vstřelil v 59. minutě Patrik Gedeon (2:2), který se ze 20 metrů nádherně trefil do šibenice a hřebíček do rakve domácích zatloukl minutu před koncem Milan Grubiša (2:3). Po zahrání trestného kopu ho jeden ze spoluhráčů uvolnil v šestnáctce a chorvatský obránce umístěnou střelou zajistil pro tým tři body.

FK Meteor Praha - FC CHOMUTOV 2:3 (2:1)

Branky: 2. Jankú, 31. Frantl - 21. P. Nový, 59. Gedeon, 89. Grubiša. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 Rozhodčí: Pečenka - Vrchota, Lafek. Diváci: 180.

FC Chomutov: Zaťko - Klimeš, Kunart, Kubík, Grubiša, P. Nový, Gedeon, M. Chaloupka, Hrechko (27. Polcar), Šebek (90. Zahradník), Boček.