Vstupovat do ní budou s obměněným kádrem a  i s novým trenérem. „Robert Vágner má  nabídky, které teď řeší. Pokud se s někým domluví, bude trénovat jinde. Ale i kdyby se nedomluvil, obávám se, že nebudeme mít na to, abychom ho zaplatili," objasnil situaci kolem trenéra FC Chomutov Radek Zaťko.

Finanční situace chomutovského oddílu se totiž nezměnila a klub trápí i nadále nedostatek financí. „Generálního sponzora stále nemáme, v okrese chybí podnik, který by byl ochoten investovat. A mimo okres se peníze shánějí jenom velmi těžce," popsal situaci chomutovský sportovní manažer.

V kádru chomutovských fotbalistů nebude  pokračovat ani Aleš Pikl, do Teplic se vrátili Tomáš Česlák a Marek Strada. Odchod útočníka Martina Bočka byl jasný už před koncem ČFL, bude působit v Německu jako hrající trenér.

Příprava Chomutovských začne v úterý 7. července, kdy se poprvé sejde nově se tvořící tým. Klub si stáhne hráče, které má na hostování v jiných týmech a čtvrtou nejvyšší soutěž bude hrát víceméně s vlastními odchovanci. Manažer týmu bude ještě jednat o působení v týmu s Janem Hynešem, Vojtěchem Kubíkem, Milanem Grubišou a po zranění se vracejícím Markem Vaitem.

Co bude pokračovat, je spolupráce s ligovým klubem FK Teplice a nemění se ani den a čas výkopu zápasů. Nadále platí, že utkání na stadionu na Zadních Vinohradech se budou hrát v sobotu se začátkem v 10:15 hodin.