„Bylo to nahoru, dolů, atraktivní zápas pro diváka. My jsme měli šance, oni měli šance, ale myslím si, že my jsme měli větší. Oni neměli první půli nic, my jsme měli tři. Dvakrát hlavou, jednou tam propadl trestný kop," charakterizoval utkání a hlavně první poločas trenér Pavel Chaloupka.

I když ze začátku měli opticky o trochu více ze hry hosté, první příležitost si vypracovali už v šesté minutě domácí. Silné minuty Chomutovských pak přišly v druhé polovině prvního poločasu. V 25. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval nádherně Jan Hyneš. I když už většina fanoušků viděla míč v síti, brankář Tesař předvedl parádní zákrok a balon stačil ještě vytlačit. Už za deset minut centroval z opačné strany Patrik Gedeon, našel opět hlavu, tentokrát Patrika Janošíka. Chomutovská osmička mířila z malého vápna ale těsně vedle tyče. Do další velké šance se dostal v samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky opět Jan Hyneš. Trestný kop z poloviny hřiště propadl až na malé vápno, kde ho ale stoper, který při absenci Martina Bočka zaskakoval v útoku, minul. Vzápětí se do poslední příležitosti poločasu dostal ještě po pasu Jan Zahradník. Vybíhající Tesař stačil ale zachránit.

„Druhou půli jsme nechtěli udělat chybu, hráli jsme zezadu, jak hrajeme venku," řekl o druhé půli trenér FC.

Hosté začali ve druhé půli agresivně napadat už rozehrávku domácích, a to se přemítlo do jejich šancí. V těchto momentech podržel tým Radek Zaťko. Převaha Kladna vyústila v 54. minutě v hodně štiplavou a nebezpečnou střelu Jana Procházku k tyči a kapitán Kladna měl ještě větší příležitost o pět minut později. Po rychlém protiútoku pálil z jedenácti metrů a vyražený balon se vznesl do zázemí vedle pravé tyče domácí branky. Štěstí stálo na straně domácích i v 72. minutě. Po centru do šestnáctky a souboji Zaťka s hostujícím hráčem skončil balon na břevně chomutovské brány.

Pak už přišla silná patnáctiminutovka FC. Nejdříve se po rychlém protiútoku dostal k míči na malém vápně Jan Zahradník, ale svoji příležitost nevyužil. A šest minut před koncem měl „tutovku" Milan Grubiša. Po rohovém kopu vrátil míč do šestnáctky Patrik Gedeon a Zahradníkova dorážka byla zblokovaná. Míč se odrazil k chorvatskému záložníkovi, který s deseti metrů přestřelil prázdnou bránu!

Tady ta situace hodně mrzela Pavla Chaloupku. „Chtěli jsme tři body! A on to prestřelí! To nemůže udělat, když na něho „zívá" celá brána!"

Ale jinak našel mistr Československa z roku 1983 pro své svěřence po zápase jenom slova chvály: „Myslím si, že fotbal se musel fanouškům líbit. Mělo to tempo, bylo to otevřené z obou stran. A dnes můžu kluky jenom pochválit za to, co předvedli. Nakonec vyhrál šťastnější na penalty."

Chomutov je po podzimu na osmém místě divize. Přeskočit ho ve skupině B může ještě v případě tříbodového vítězství na hřišti baníku Souš tým FC Nový Bor.

FC CHOMUTOV – SK Kladno 0:1 PK (0:0) PK: 12:13

Rozhodující penalta: Rada (KLA). Rozhodčí: Šlapák – Štrincl, Štěrba. ŽK: 1:2. Diváci: 138.

FC Chomutov: Zaťko – Tokar, Kunart, Kubík, M. Chaloupka, P. Janošík, Klimeš, Gedeon, Grubiša, Hyneš (90. Šebek), Zahradník.

V penaltovém rozstřelu jako první kopali pokutové kopy hosté. Kopnuto bylo třicet penalt, až poslední rozhodla o prohře Chomutova. Celý rozstřel trval téměř devatenáct minut. Hned první penaltu za Chomutov neproměnil Vojtěch Kubík, kterému střelu po zemi do pravé poloviny brány Tesař chytil. Hned další penaltu Zaťko chytil, když střídající Nesládek ji kopl v ideální výšce pro brankáře. Dvakrát měl pak Zaťko trochu smůly. V jednom případě mu míč na vlhkém terénu proklouzl pod tělem (10. série, Bartoš), ve druhém balon vyrazil, ale ten spadl obloučkem do brány (12. série, Růžička). Ve 14. sérii chytil pokutový kop Borákovi, vzápětí ale penaltu neproměnil Rostislav Šebek. V poslední sérii Rada bezpečně proměnil k pravé tyči, vzápětí David Zahradník při rozběhu podklouzl a Tesař míč mířící do levého spodního rohu vyrazil.