Futsalisté FC Atletica Chomutov se přihlásili do okresního přeboru organizovaného fotbalovou federací v Mostě, což je momentálně nejnižší soutěž v Ústeckém kraji spadající pod Fotbalovou asociaci České republiky. Je to jediný tým z Chomutovska hrající letos okresní soutěž, v krajském přeboru hrají týmy Vinea club Kadaň a FC 2000 Jirkov.

Jaké jsou cíle nového mužstva? Na to odpovídá předseda oddílu Marcel Váňa: „Chtěli by jsme se dostat postupně až do divize, to je plán na pět let. Hrajeme sice i místní futsalovou ligu CHLMF, ale láká nás utkávat se i s týmy z jiných okresů. Teď jezdíme nejdále do Bečova, v divizi by to bylo už podstatně dál, šlo by o dojíždění do 200 km."

Z chomutovského okresu hraje nejvyšší soutěž tým Betis Kadaň, který bojuje v druhé nejvyšší soutěži v ČR-v druhé lize. Postupně vybudoval základy i pro „B" tým, družstvo žen a mládež. Částečně slouží jako vzor i pro nově vzniklý tým: „Kdyby to do budoucnosti šlo, nebránili by jsme se ani postupnému rozšíření na další týmy jako to udělali v Betisu. V Kadani taky začínali od nuly jako my. Myslím, že zájemci by se postupně našli, jde o registrovanou soutěž a v Chomutově je o futsal zájem," komentuje začátky Marcel Váňa, který v týmu současně působí i jako hráč.

Registrovaná soutěž ale taky něco stojí od registrace, pronájmu haly, cestování za soupeři i placení rozhodčích. „Rozpočet na sezonu teď v okresním přeboru máme 30 000,- Kč, všechno dotujeme ze svého, vybíráme členské příspěvky. Domácí zápasy hrajeme v hale ve Spořicích v neděli večer. Hala je výborná, o mnoho lepší než haly u soupeřů. Radši by jsme ale hráli v Chomutově, jsme chomutovský tým, ale pronájem haly v Chomutově je dražší,"hodnotí finanční zátěž dopadající na celý tým Marcel Váňa.

Kvůli vytíženosti Spořické haly má Atletico dva zápasy přeložené do Městské sportovní haly v Chomutově. V tom prvním minulý týden futsalisté Chomutova opět zvítězili, tentokrát nad týmem 1. FC Automat Litvínov 5:2.

Po devíti kolech, tedy bez jednoho zápasu po polovině soutěže, vedou suverénně okresní přebor a mají nakročeno výše. „Ano, zatím nám to vychází, chtěli by jsme se posunout už tuto sezonu výš do krajského přeboru, to by bylo super," hodnotí první polovinu sezony hráč Atletica Chomutov Michal Naďal.

Tabulka okresního přeboru

1. FC Atletico Chomutov    25 bodů

2. FSC Japek Most             18 bodů

3. FK Greiner Litvínov         17 bodů

4. FC Kopisty                     16 bodů

5. 1. FC Automat Litvínov 14 bodů

6. FC Emeran 1860 Klíny   13 bodů

7. SC OBR Most                13 bodů

8. SFK Meziboří                   7 bodů

9. Rapid Bečov                   7 bodů

10. FK Baník Meziboří          6 bodů

11. Spartak Janov              3 body