Hosté přijeli do Ervěnic ve značně obměněné sestavě oproti minulému ročníku, ale na jejich kvalitě to nebylo znát. Trenér domácích Josef Šroub nemohl počítat s vykartovaným Haviárem, který si přenesl trest z minulého ročníku a s Janem Králem, který byl na dovolené.

Domácí byli nabuzeni po cenné pohárové výhře nad Spořicemi, ale před zápasem si hráči vyslechli, ať nepodlehnou sebeuspokojení a soupeře nepodcení. Proslov se však zřejmě minul účinkem.

Již v 9. minutě Sirovátka ze čtyřiceti metrů přehodil chytrým lobem Jandu a hosté šli do vedení. V 17. minutě měli Ervěničtí první vážnější šanci, kdy po rychlém rozehrání přímého kopu Niš střílel z dvaceti metrů, ale gólman Duchcova jeho střelu vyrazil.

Ve 22. minutě výborně hrající Šlachta vybojoval roh, Trávníček poslal míč do břevna a ten se odrazil k Hronkovi. Ten už se z malého vápna nemýlil - 1:1.

Ve 37. minutě se opět ozvali hosté, když Konečný zatáhl míč po levé straně, odcentroval na Sirovátku, jehož pokus Janda vyrazil na břevno. Jenže dobře postavený Berko neměl s dorážkou problém a dal na 1:2. Ve 44. minutě nevyšla přihrávka na ose Mašl - Banovič a z následného protiútoku Sirovátka přehozením gólmana z dvaceti metrů zvýšil na 1:3

Do druhé poločasu přidali domácí na důrazu v osobních soubojích, ale ke kýženému výsledku to nevedlo. Sice si vytvořili asi deset rohových kopů, ale ani při jednom nedokázali ohrozit branku hostí. Ti si naopak počkali na konce zápasu, aby dílo zkázy dokonali. V 79. minutě se nepokrytý Konečný napřáhl z poza vápna a technickou střelou zvýšil na 1:4. V 90. minutě, kdy byla už hra Ervěnic v totálním rozkladu, Ferenc nikým nehlídám upravil na konečných 1:5.

TJ VČSA Ervěnice - FK Duchcov 1:5 (1:3)

Góly: 9.Sirovátka, 22. Hronek, 36. Berko, 44. Sirovátka, 79. Konečný, 90. Ferenc

Rozhodčí: Spišák - Meder, Smreček, diváků: 80

TJ VČSA Ervěnice „A“: Janda - Šlachta, Hronek, Národa, Špicar - Šroub (75 Proll), Banovič, Mašl, Holub - Trávníček, Niš (58. Šantora)

FK Duchcov: Velička - Brejcha, Vosátka, Meisner, Skurský - Ortl (73. Zigmund), Moracev, Berko (84. Kopřiva), Skrčený (66. Kropáček) - Konečný (73. Ferenc), Sirovátka (87. Král)