V desáté minutě mohli hráči Ervěnic vyhrávat v utkání I.A třídy v zápase s Postoloprty již 3:0. Vsítili ale pouze jeden gól a doplatili na to ztrátou jednoho bodu. Zápas za stavu 2:2 rozhodovaly penalty a v těch byli úspěšnější domácí. Po zisku dvou bodů jsou Ervěnice na 8. místě skupiny B, v příštím kole hrají v sobotu od 14.30 hodin opět doma s Tatranem Podbořany.

Již v 1. minutě se řítil sám na hostující branku Král, ale trefil pouze brankáře Junka. Skóre po krásné akci otevřel „až“ ve 3. minutě Lukáš Růžička a dostal domácí do vedení. V desáté minutě selhal ale ve stoprocentní šanci Jakub Šlachta, a to se už Ervěnickým vymstilo. Z ničeho nic se totiž před domácí bránou zjevil v 15. minutě Daniel Biely a srovnal na 1:1.

Hůře pro Ervěnice bylo ještě v 54. minutě, kdy Eduard Bránický dalším gólem otočil vývoj utkání. Hráče Ervěnic to ale nepoložilo, přidali na aktivitě a dočkali se vyrovnání. V 63. minutě se hlavou prosadil Šlachta a stanovil konečný výsledek po 90 minutách hry.

I když nemuselo zůstat u tohoto stavu. Ještě do konce zápasu měl dvě gólové příležitosti Jakub Šlachta i Král, ale oba je trestuhodně zahodili. A když v posledních minutách podržel domácí brankář Miloslav Zajíc, šlo se na pokutové kopy. V těch byli domácí stoprocentně úspěšní, když svoje penalty proměnili Bystrý, Růžička, Kontra, Mašl i Král.

SK Ervěnice-Jirkov FK Postoloprty 3:2 PK (1:1)

Branky: 3. L. Růžička, 63. Šlachta - 15. Biely, 54. Bránický
Rozhodčí: Vlk Matys, Jirsák. ŽK: 1:8. Diváci: 100

SK Ervěnice-Jirkov: Zajíc - Kunz, Bystrý, Růžička, Šefler, Dvořák (84. Kontra), Niš, Mašl, Mostovoj (58. Horáček), Král, Šlachta