Jako draci vtrhli v sobotu dopoledne fotbalisté FC Chomutov na stadion na Zadních Vinohradech. Už ve 3. minutě měl první příležitost Tomáš Janošík. Přeloboval ale brankáře i branku. O dvě minuty ten samý hráč posadil míč z rohového kopu přesně na hlavu Tomáše Kunarta, chomutovský stoper poslal balon ale do náruče brankáře Gabriela.

Pak už přišly gólové minuty. V 7. minutě se Patrik Gedeon uvolnil v šestnáctce a střelou, kterou opřel o tyč, dostal domácí do vedení. V 8. minutě ukázal bojovnost i zkušenosti Vojtěch Kubík. Na vlastní polovině obral o míč protihráče, akci potáhl až na soupeřovu polovinu, vysunul Davida Zahradníka, a ten s přehledem obstřelil hostujícího brankáře.

„Co jsem sledoval hru Štětí, tak když jejich kluci zaútočí, vrací se pomaleji. Přečíslili jsme je, vyšla nám kombinace a dali jsme z toho góly," byl spokojen trenér Jiří Černý.

Na konci prvního poločase poslal obránce Štětí v tísni hlavou míč na břevno vlastní branky, a tak na další branky si diváci počkali do druhé pětačtyřicetiminutovky.

A byl to další rychlý protiútok. Michal Klimeš získal odražený míč, vnikl do šestnáctky a nezištně přihrál Martinu Bočkovi. Chomutovský sniper pak už střílel do prázdné branky. Ještě hezčí gól si jeden ze základních kamenů sestavy FC připsal v 62. minutě. Tomáš Janošík po dlouhém centru přihrál „pod sebe" do šestnáctky Bočkovi, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. A bylo to 4:0.

„Dali jsme čtyři góly a měli jsme i další příležitosti. Dnes jsme hráli dobře. Nějaké věci tam sice ještě chybí. Potřebujeme důraznější hraní do těla, kluci nejsou zvyklí celý zápas na tělo bránit. Chtěl jsem to po nich i za stavu 3:0. Ale jinak dobrý, i kombinace nám šly. Už i páteční trénink vypadal dobře. Líbil se mi, i když nás bylo jenom dvanáct," pochválil tým s určitými výhradami trenér Jiří Černý.

Chomutov - Štětí

FC CHOMUTOV – SK Štětí 4:0 (2:0)

Branky: 7. Gedeon, 8. Zahradník, 51. Boček, 62. Boček. Rozhodčí: Simbartl – Cupl, Kyncl. ŽK: 0:3. Diváci: 151.

FC CHOMUTOV: Zaťko – M. Dolejška, Kunart (M.Chaloupka), Kubík, Grubiša, T.Janošík (76. P.Janošík), Gedeon, Klimeš, L.Svoboda (66. Svoboda), Boček, Zahradník (82. Šebek).

Chomutov - Štětí