Poprvé Ervěničtí prohrávali o dva góly již v 7. minutě. Nejdříve si v 6. minutě po rohu srazil Lukáš Šístek míč hlavou do vlastní branky (1:0). Již o dvě minuty nechal za sebou domácího útočníka Poura  Jakub Národa a domácí vedli 2:0.

Nic ale nebylo rozhodnuto!  Scénárista zápasu přichystal na slunečné sobotní odpoledne ještě mnoho zajímavých zápletek. Ervěnice postupně přebíraly aktivitu a jenom v následujících 30 minutách měly pět velkých příležitostí. Vrcholem všeho bylo nastřelené břevno Trávníčkem.

Branka Ervěnic přišla ve 36. minutě, kdy se z penalty, nařízené za faul na pronikajícího hráče, s ledovým klidem trefil Král (2:1). Domácí však ještě dokázali zvednout hlavy a znovu zvýšit své vedení. Ve 45. minutě se trefil Volkman z přímého kopu (3:1).

V závěru prvního poločasu byl po druhé žluté kartě vyloučen postoloprtský Junek a domácí tým tak čekalo ve druhém poločase oslabení.

Po změně stran nastoupily oba týmy viditelně v rozdílných náladách. Ervěničtí byli odhodláni využít oslabení soupeře a pokusit se o vyrovnání. Domácí se naopak zatáhli a začali jen bránit. Postoloprty tím přenechaly veškerou iniciativu Ervěnicím, i když hned ve 49. minutě se síly vyrovnaly. Po faulu mimo pokutové území byl vyloučen i hostující brankář Schwarz, ale to jako by nehrálo roli.

V 68. minutě přišel rozhodující moment, kdy Janda skokem pod nohy zlikvidoval příležitost domácího útočníka a z protiútoku Haviár snížil (2:3).

A pak přišla úžasná pětiminutovka Ervěnic, která zcela změnila účet zápasu. V 80. minutě obstřelil Banovič brankáře po ideální přihrávce Haviára (3:3). O dvě minuty později vnikl Národa do vápna, kde byl faulován a Král z penalty poslal Ervěnice do vedení (3:4). V 88. minutě utekl obraně Haviár, nezištně přihrál Královi a ten neměl problém zvýšit na 3 : 5.

Postoloprty – Ervěnice 3:5 (3:1)

Branky: vlastní, Pour, Volkman – Král 3 (dvě z PK), Haviár, Banovič. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 2:4. ČK: 1:1. Diváci: 170.
TJ   VČSA   Ervěnice: Schwarz –  Národa, , Šístek (46. Hronek), Trávníček (65. Václav Holub), T. Holub, Mirga, Banovič,  Haviár,  Mašl, Král (89. Špicar), Ameti (54. Janda).