Běžela čtvrtá minuta utkání a hráči Lokotky nedokázali odehrát míč z prostoru malého vápna. Toho využil útočník Tomáš Kavka a vstřelil první branku utkání. To nebylo ještě vše. Uběhlo jenom pár minut a byli to opět hráči hostí, kteří si připsali druhý gól Stanislavem Jungem. Desátá minuta, stav 0 : 2. A bylo po zápase!

Později domácí přidali a snažili se o vstřelení branky. Akce dopředu do pokutového území soupeře se jim i dařily, jejich zakončení bylo ale dost nepřesné. Brankáře Mokrohajského z Vyšehradu sice několikrát střelami prověřili, ale většinou se jejich střely vyhýbaly brance hostí. Naopak Jaroslav Poloprutský v bráně Lokotky čelil v závěru několika těžkým střelám a tak poločas skončil dvoubrankovým rozdílem pro pražské hráče.

Druhá půle byla už v podání domácích hráčů o poznání lepší. Fotbalisté Lokotky byli pohyblivější a také střelecky při chuti. V prvních sedmi minutách měli několik výborných šancí snížit nebo dokonce vyrovnat stav utkání. Nepodařilo se a naopak to byli hosté, kteří udeřili. V 64. minutě rozehráli hráči Vyšehradu trestný kop, k míči se dostal střídající Petr Marčík a překonal po třetí brankáře AFK LoKo. U třetího gólu nahrála útočníkovi Vyšehradu obrana LoKo dokonale, ani se nemusel moc namáhat. Domácí hráči se i přes nepříznivý stav snažili útočit a dokázat, že utkání přece jen nebylo tak jednoznačné pro hosty. V závěru měli šance Kubánek i Micák, ale stav již zůstal nezměněn.

Většinou po pátém kole naznačují výsledky a získané body, jak na tom jsou kluby v soutěži. Nejinak je tomu i u nováčka divize AFK LoKo Chomutov. Její bilance po pátém kole není příliš radostná. Jedna výhra, jedna remíza a tři prohry ji řadí ze šestnácti týmů na třinácté místo divize, skupiny „B". Nyní v Lokotce již vědí, kde mají možnost napravit chyby a naopak čeho by se měli vyvarovat. V tomto utkání se ukázalo, že dělají chyby hlavně v obraně, ale také v samotném zakončení akcí.

Napravit si reputaci budou mít možnost v dalším kole, které sehrají v neděli 15. září od 17:00 hodin na půdě devátého týmu TJ Slavia Louňovice. V domácím prostředí se představí v neděli 22. září od 16:30 hodin, když přivítají tým FC Nový Bor.

AFK LoKo Chomutov - Slavoj Vyšehrad 0:3

Poločas: 0 : 2; branky: 4. Kavka, 10. Jung, 64. Marčík; rozhodčí: Nehasil - Berka, Štěrba, ŽK: 2/2, diváků 280.

AFK LoKo Chomutov: Poloprutský - Pavlica /89. Šimon/, Micák, Drbohlav, Heier - Kopas, Nobst, Mirga /Chmelan 74./, Černý, Kadlec /64. Kopta/ - Sojčík /72. Kubánek/. Trenér: Lukáš Cejhamr.