První jarní prohru pro fotbalisty LoKotky Chomutov přinesl domácí zápas s Motorletem Praha. Motorlet, i když byl před utkáním šestým celkem divize, si na jaře připsal pouze jeden bod za remízu, ale v utkání na stadionu na Březenecké využil chyb chomutovských hráčů a zvítězil 3 : 1.

O vývoji utkání rozhodla hned úvodní minuta sobotního duelu. Domácí ztratili míč na vlastní polovině a hráči Motorletu podnikli rychlý protiútok po pravé straně. Centr ze strany uklidil bezpečně do branky Michala Plochého Šotor. „U prvního gólu to byl nedůraz. Udělali jsme kličku, která nevyšla a Motorlet šel do otevřené obrany. Nebyli jsme připraveni, takže to trefil hlavičkou," komentoval situaci chomutovský brankář. Spokojen s úvodem nebyl ani trenér AFK: „Klíčovým momentem byla naše hrubá chyba hned na začátku utkání. Byla to věc, před kterou jsem varoval. Nemůže se stát, abychom ztratili balon na vlastní polovině a otevřela se šance pro soupeře do rychlého protiútoku."

LoKotka se po inkasovaném gólu zvedla, hráči vyrovnali hru a tlačili se neustále dopředu. Ale příležitost Dukhniche v 11. minutě nebo skrumáž před brankou Motorletu ve 21. minutě zůstaly nevyužity. Až přišla další pohroma pro domácí mužstvo. Motorlet zahrozil v 39. minutě, kdy opět podnikl rychlý protiútok po pravé straně. Na jediného obránce LoKotky šli dva hráči Motorletu, ale prudký centr stačil Michal Plochý ztlumit. Dobíhající hráč nastřelil naštěstí pouze nohu Martina Nováka, od které se míč odrazil do zámezí. Přišel ale rohový kop a s ním i druhý gól: „U standardní situace jsme měli dvakrát, třikrát možnost odkopnout balon pryč, ale nestalo se tak. Byl z toho úplně zbytečný gól," komentoval situaci Přemysl Bičovský.

Úvod druhého poločasu se odehrál v režii domácích fotbalistů. Hned v úvodní minutě měli dvě šance na zkorigování výsledku. Ale jak Doksanskému, tak Novákovi chyběl jediný krok na úspěšné zakončení. Když se k tomu přidala sražená střela v 53. minutě z dobré pozice, přišla opět chyba uprostřed hřiště a její potrestání. Obrana Lokotky, která byla těsně po dvou střídáních vynucených zraněními, se ještě nestihla zformovat a inkasovala. Opět z rychlého protiútoku! Míč dostal rozběhnutý Pyšek, přešel přes Čonku a obstřelil vybíhajícího Plochého. „Bohužel, u třetího gólu to byla stejná chyba. Ztratili jsme míč na půlící čáře a hráč šel sám na brankáře. To jsou věci, které se nemůžou stávat a zatím se nám stávají pravidelně," řekl ke třetímu inkasovanému gólu československý internacionál.

Skóre pak upravil v 72. minutě na konečný stav 1 : 3 Djiby Ba, který proměnil pokutový kop za faul v pokutovém území, ale to již nic nezměnilo na první jarní prohře LoKotky.

Teď čekají na chomutovské dva těžké zápasy. Nejdříve se potkají na hřišti soupeře s druhým týmem Vyšehradem, v sobotu 12. dubna přivítají na domácím hřišti vedoucí tým skupiny „B" Louňovice. Situaci jim taky ztěžuje řada hráčů, která střídala v sobotním zápase pro zranění. „Zranění jsou Heier, Novák, Čonka, vypadli nám obránci. Uvidím, jak to bude vypadat během týdne. V neděli hrajeme na Vyšehradě na umělce. Nejedeme tam v roli favorita, nicméně budeme hrát tak, abychom se pokusili urvat alespoň jeden bod. Každý získaný bod je dobrý a každého ztraceného bodu je škoda. Dnes jsme měli na to, abychom to utkání neprohráli," řekl na závěr trenér AFK Přemysl Bičovský.

AFK LoKo Chomutov - Motorlet Praha 1 : 3 (0:2)

Branky: 62. Djiby Ba - 1. Šotor, 40. Podvín, 58. Pyšek. ŽK: 3/4. Rozhodčí: Martínek - Poživil, Krupa. Diváci: 100

AFK LoKo Chomutov:Plochý - Pavlica, Novák (Kešner), Djiby Ba, Heier (55. Šmok) - Doksanský, Čonka (74. Holman), Rosendo, Ježdík (59. Štefko) - Dukhnich, Redžič.