„Bez připomínek, souhlasím. Litoměřičtí si totiž mohli už do přestávky vytvořit minimálně čtyř, pětibrankový náskok, ale s tutovkami naložili macešsky," charakterizoval prvních 45 minut někdejší reprezentant, svého času hvězda z Julisky, Stanislav Pelc. Nepřeháněl!

Tady je výčet zmíněných možností hostitele. Do desáté minuty se v šancích objevili dvakrát Pavlíček a jednou Tichý. Ten víc než dost zlobil defenzívu LoKotky neustálým se nabízením na kolmou přihrávku. Při jedné ze svých individuálních akcí se dostal až před brankáře hostí. Šikovně ho obstřelil, ale pravá tyčka byla i po půl hodině proti.

To všechno se odehrálo ve válce se silným protivětrem, jehož výhodu měli v zádech chomutovští fotbalisté. I oni se dostali dvakrát před Víška. Ten však znovu prokázal, že mu čtení hry nedělá sebemenší problémy.

Největší příležitost měl ale v posledních vteřinách první půle Wermke. Míč propadl za záda obránců FK, Wermke si na něj naběhl a u delší tyče se snažil plackou sklepnout míč do nepokrytého kouta litoměřické svatyně.

„To byla klika, že balon netrefil přesněji. Jinak by po všem, co se na hřišti událo, dost bolelo odcházet do šaten s mankem," konstatoval sportovní manažer domácích Jaroslav Zlata.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil. Litoměřičtí drželi taktovku na svých kopačkách, tím spíš, když se jim podařilo skórovat. Stalo se tak po učebnicovém vyškolení obrany a hlavně s koncovkovým nadhledem Petra Tichého. Nic neuspěchal, počkal si na pohyb hrdiny zápasu brankáře Divkoviče a skóroval po přesné technické ráně k levé tyči.

Nemuselo jít o první, natož poslední trefu střetnutí. Byl to shodou okolností opět Tichý, který se proháčkoval přes tři protihráče a z očí do očí se ptal brankáře, kam mu má podruhé poslat svou vizitku. Volil lob a vzápětí se chytil za hlavu.

"Vložil jsem do toho pokusu víc síly, než bylo zdrávo," kál se jeden z nejlepších hráčů duelu.

Ještě jednou předvedl Divkovič parádní zákrok, když se natáhl po projektilu Novotného. „Byl to parádní zákrok druholigových parametrů," pochválil za super zákrok chomutovského brankáře bratr Jakub z ochozů.

Na druhé straně ale bylo taky dusno. V 77. se vyznamenal Divkovičův protějšek Víšek, který stihl pokazit případnou radost z vyrovnání Avdičovi.

„Ironií osudu je fakt, že jsme na jedné straně mohli odjíždět s debaklem, na druhé nečekaně zápas po třech příležitostech zremizovat," vyjádřil svůj názor trenér poražených Pavel Chaloupka.

„Zaplaťpánbůh za tři body. V koncovce jsme se dnes trápili naproti všem očekáváním. Nicméně jsme rádi za tři body," uvedl po zápase své postřehy kouč domácích Štefan Knapík.

FK Litoměřice – AFK LoKo Chomutov 1:0 (0:0)

Branka: 50. Tichý. ŽK: 0:2. Rozh.: Kvaček. Diváci: 328.