S bývalými ligovými fotbalisty vyrukovali domácí v sobotu do zápasu s Chomutovem. Předvedl se hlavně Jan Prieložný, který několikrát během prvního poločasu mířil jenom těsně mimo Zaťkovu bránu. Na druhé straně již v 10. minutě mířil těsně vedle Vojtěch Kubík a po půlhodině hry kousek nad domácí bránu Petr Nový. Až přišla 34. minuta a rohový kop hostí. Zahrával ho Patrik Janošík a přesně našel hlavu Vojtěcha Kubíka. Chomutovský stoper se v těchto situacích nemýlí, a tak nikým nebráněný neomylně poslal míč poprvé do sítě Libiše (0:1).

Do druhého poločasu nastoupili domácí s větší aktivitou než se předvedli v první pětačtyřicetiminutovce. A vyplatilo se jim to po devíti minutách. Opět rohový kop, který výborně zahrál Martin Ptáček a dorážkou na zadní tyč se prosadil aktivně hrající Tomáš Mach (1:1).
Přišly ale i chvíle Chomutovských. V 78. minutě ukázal přehled ve hře Martin Boček. Dostal míč těsně za hranicí pokutového území, všiml si, že brankář Gabriel je příliš vysunutý a lobem do pravého rohu poslal Chomutov do vedení (1:2). Pojistit vedení mohl ještě Denys Tokar, který v rychlém protiútoku šel sám na domácí bránu, ale Jiří Gabriel mu jeho šanci zázračně chytil.

Chomutov vyhrál ve středočeské obci Libiš 2:1 a s 11 body se posunul na 9. místo divize. Příští utkání hraje FC doma, již v pátek 7. října se utká na stadionu na Zadních Vinohradech pod umělým osvětlením se Souší. Fotbalový zápas FC Chomutov – Baník Souš bude v čase 19.30 hodin navazovat na hokejovou extraligu, ve které Piráti přivítají Zlín.

Sokol Libiš – FC Chomutov 1:2 (0:1)

Branky: 54. Mach – 34. Kubík, 67. Boček. Rozhodčí: R. Svoboda – Haleš, Z. Novotný. ŽK: 0:3. Diváci: 100.
FC Chomutov: Zaťko – Tokar, Kunart, Kubík, Grubiša – Klimeš, P. Nový (90. Zahradník), Šebek (66. Levchenko), Chaloupka, P. Janošík (89. Rohla) – Boček.