Půjde to, půjde! Ale musí se chomutovští fotbalisté snažit ještě víc. Ve středu vybojovali první body, ovšem byly jen dva. Proč „jen"? Protože stačilo pár minut nepolevit a mohly být tři…

Chomutovský tým přivítal v předehrávce 17. kola ČFL na svém hřišti pražský celek Admiry. Ta se před zápasem nacházela na sedmém místě se ziskem osmi bodů a skórem 5:4. A Chomutov se jako poslední tým bez bodu potřeboval vytáhnout.

Útok se trápí

První šance ukázaly, jak se Chomutov v útoku trápí. Jako první dostal šanci otevřít skóre Kukačka, kterého trenér Robert Vágner vyzkoušel jako další alternativu do předních řad. Ve třetí minutě mu byl míč naservírován před branku, ale do střely nedal dostatečnou razanci.

„Měl za úkol se nabízet a chtít balony do běhu," vysvětlil po zápase útočníkovu roli Vágner. „S jeho rychlostí jsem myslel, že bude na obranu platit, ale prostě mě nepřesvědčil."

O minutu později byl ještě ve větší šanci další střelec Aleš Pikl. Hlavička zkušeného záložníka šla těsně vedle. O pá minut později si stejný hráč vyměnil míč s Ladislavem Doksanským a zakončil. Bohužel jen do brankáře hostů. „Aleš se momentálně střelecky trápí," přikyvoval po zápase Vágner. „Já budu jen věřit, že nějaký gól dá a chytí se."

Poprvé v sezoně vedli, pak polevili

První poločas skončil bezbrankovou remízou 0:0, góly padaly až v té druhé. Ten první přišel v 57. minutě. Aleš Pikl nacentroval před bránu míč a hlavičkou se prosadil Jan Hyneš. V ten moment Chomutov poprvé v sezóně vedl!

Obrovská šance Admiry se udála v 72. minutě. Tomáš Majer už zblízka střílel do odkryté branky, ale domácí na čáře zachránil Robert Mariotti.

Jenže Chomutov to od vyrovnání nezachránilo. O deset minut později totiž Vosický dostal míč na vápně, přiklepl na Matěje Paprčiaka, a ten vyrovnal na 1:1.

O tři minuty později mohl odpovědět Aleš Pikl. Nabídku od Michala Klimeše ovšem nevyužil a branku hlavičkou přestřelil. O něco později neprostřelil hostujícího gólmana znovu. To ještě netušil, že v kýbly zápasové smůly pro něj ještě trochu lepkavého neštěstí zbývá…

Penalty  - druhý bod pro Chomutov

Druhý poločas skončil remízou a tak došlo na penalty. Tam měl Chomutov namále, Admira totiž vedla už 2:0, když bránu přestřelil první domácí střelec. Chcete hádat, kdo to byl? Ano, smolař dne Aleš Pikl! Nakonec ale domácí poměr otočili, hlavně zásluhou gólmana Zaťka (více ve článku dole).

Chomutov poprvé v sezóně bodoval, ale minimálně do příštího kola zůstane na poslední příčce. V tom zajíždí na hřiště klubu SK Viktorie Jirny. Ten je v tabulce na třetím místě, má čtyři výhry (jednu v prodloužení) a jednu prohru.

FC Chomutov FK Admira Praha 2:1 pk, (0:0)Góly: 57' Hyneš, rozh. penalta Česlák 82' Paprčiak
ŽK: Kukačka, Grubiša (oba CV) ,rozhodčí: Němec Hrkal, Kramlová, diváků: 255
FC Chomutov: Zaťko Nobst, Hyneš, Bohata, Ježdík (13' Grubiša) Adjei, Doksanský (75' Klimeš) Strada, Pikl, Česlák Kukačka (60' Mariotti)
FK Admira Praha: Pávek Herc (64' Sodoma), Vosický, Hochmeister, Paťha Majer (80' Paprčiak), Čmejla, Mošna, Zahálka Kurek, Liška

Jak Chomutov otočil penaltový rozstřel

proměněná penalta,  X neproměněná

√ 0:1 První šel kopat Ondřej Vošický z Admiry. Střelou do levé části branky Zaťka překonal, ten se vrhl na druhou stranu.
X 0:1 Z domácích si jako první postavil míč na penaltu Aleš Pikl. Rozběhl se, napálil míč a přestřelil branku. Pak jen zklamaně zvedl hlavu k nebesům, jak by se ptal „za co, panebože, za co?"
„V tu chvíli na mě šly mrákoty," přiznal později Zaťko. „Doufal jsem, že aspoň trefí břevno, nebo třeba překopnou…"
√ 0:2 Pražský obránce Marek Paťha bez problémů zvyšuje. Opět střela do levé strany, Zaťko skáče vpravo…
√ 1:2 Mladý obránce Dominik Nobst ranou k levé tyči snižuje na 1:2.
X 1:2 Došlo na Zaťkovo přání! Krátký rozeběh, svižná střela, ale hostující záložník Jiří Mošna trefuje jen břevno.
√ 2:2 Za Chomutov vyrovnává českoitalská posila Robert Mariotti. Ačkoliv brankář Pávek směr jeho střely vystihl, levačka domácího záložníka ji dobře umístila do levého horního rohu branky.
X 2:2 Tentokrát Zaťkovy skok na pravou stranu vyšel. Vychytal Matěje Čmejlu!
√ 3:2 Tomáš Česlák střílí na jistotu do levého horního rohu branky. Admira musí dát…
X 3:2 … ale nedává! Zaťko se natahuje k levé tyči a jednou rukou vyráží přízemní střelu Jiřího Sodomy. Pak už může radostí zatnout pěst. Chomutov získává druhý bod.

Mimochodem, pokud by Sodoma trefil, pátou penaltu by za Chomutov kopal právě gólman Radek Zaťko…

Autor: David Panuška, Josef Dušek