V prvním zápase letošní sezony I.A třídy vyhrály Ervěnice 6:1 nad Kryry, ale ve druhém kole jim zvlhnul střelecký prach. LoKotka naopak napravila prohru 2:5 v Domoušicích a v místním derby jasně vyhrála 4:0.

Rozhodl první poločas, po kterém domácí vedli 3:0. Už ve 4. minutě mohli hosté inkasovat, ale samostatný nájezd chytil Zajíc. Hráči LoKotky rozvlnili síť poprvé ve 24. minutě. Hlavou po rohovém kopu se prosadil Hvozda. Ve 35. minutě fauloval v pokutovém území Národa a penaltu proměnil Žďánský. Kontaktní branku mohli ervěničtí hráči vstřelit šest minut před koncem prvního poločasu, ale Emmer nastřelil jen břevno. A hned o minutu později potrestal Vintrlík další chybu Ervěnic v obraně a po samostatném nájezdu zvýšil na 3:0.

Ve druhém poločase měli Ervěničtí šance na zdramatizování zápasu, ale Šlachta, Král ani Dvořák své příležitosti neproměnili. Když v 78. minutě trefil Niš tyč, vítězství domácích potvrdil v závěru z pokutového kopu za ruku Národy Drbohlav.

AFK LoKo Chomutov – Ervěnice-Jirkov 4:0 (3:0)

Branky: 24. Hvozda, 35. Žďánský (PK), 40. Vintrlík, 90. Drbohlav (PK)
ŽK: 3:7. Diváci: 100

AFK LoKo: R. Kubík – Hrubý, Drbohlav, Vintrlík (65. P. Tichý), Žďánský (82. Sochor), P. Tichý, Kubánek, Šimon, J. Kubík, Vondráček (88. Myšák), Hvozda

Ervěnice: Zajíc – Národa, Bystrý (49. Pěnkava), Valčík, Šefler, Mostovoj (58. Niš), Mašl, Emmer (72. Kocour), Dvořák, Šlachta, Král