OLOMOUC JE OBLÍBENÝM SOUPEŘEM KÄMPFA

David Kämpf, odchovanec Chomutova, má šanci v neděli prodloužit gólovou sérii proti protivníkovi, který má jednu z nejnepříjemnějších obran v nejvyšší soutěži. Útočník Pirátů dal Olomouci doma gól už ve třech po sobě jdoucích duelech. V loňské základní části přispěl k výhrám 2:0 a 5:2, v dubnu 2015 v osmém kole postupové baráže jeho trefa domácí porážce 3:4 nezabránila. Že je v poslední době v SD ARÉNĚ při chuti, dokládají i jeho dva body v posledních domácích duelech, se Spartou (0+1) i Pardubicemi (1+0).

ZVÍTĚZÍ V NEDĚLI ÚTOK NEBO OBRANA?

Proti Olomouci to ale Piráti nebudou mít lehké. Ze třech utkání na ledě soupeřů přivezli Kohouti šest bodů, mají aktivní skóre 9:8 a jsou známí hodně nepříjemnou obranou a blokováním střel soupeřů. Aktuálně zblokovali 97 střel, spolu s Kometou Brno nejvíce v extralize. A když něco projde, v bráně mají Branislava Konráda, který se pohybuje mezi pěticí brankářů s nejvyšší úspěšností zákroků (92,31 %).

Proti tomu postaví Piráti výbornou bilanci, kterou se můžou pochlubit v SD ARÉNĚ. V pěti kláních v domácím prostředí vždy bodovali a nastříleli nejvíc gólů ze všech. Jednadvacet přesných zásahů znamená průměr čtyři trefy na jedno domácí střetnutí, což je vynikající počin.

Navíc se opírají o rozložení branek mezi vícero hráčů, když se mezi střelce v SD ARÉNĚ zapsalo už jedenáct hokejistů. Nejlepším domácím kanonýrem je se čtyřmi zásahy (5+5) Michal Poletín. Kapitán Michal Vondrka a Vladimír Růžička skórovali třikrát, Ivan Huml, David Kämpf a Marek Tomica mířili přesně dvakrát.

Utkání, ve kterém se střetnou dva celky z nejlepší osmičky loňského ročníku, začíná v neděli v 15.30 hodin.