Ve třetím přípravném zápase před jarní části České fotbalové ligy hostili hráči Chomutova na hřišti s umělým povrchem v Mostecké ulici druholigový FK Varnsdorf.

Varnsdorf je po podzimu třetím mužstvem Fotbalové národní ligy (FNL) a rozdíl ve výkonu obou týmů byl znatelný. „Byl to markantní rozdíl. Přišlo mi, že to nebyl rozdíl jedné ligy, ale minimálně dvou. Varnsdorf byl lepší ve všem. Ve všech činnostech, co se týče držení balonu, pohybu, důrazu i rychlosti. Prostě ve všem nás cvičil," nebyl spokojen s výkonem ani s výsledkem 0 : 5 trenér FC Robert Vágner.

První příležitost v utkání měl sice Matěj Dolejška, ale obrana varnsdorfského týmu mu míč na poslední chvíli ukopla. A pak už přišly chvíle hostů. V desáté minutě otevřeli skóre po chybě chomutovské obrany a ve 28. minutě to již bylo 0 : 2. Po přesné přihrávce na levou stranu zakončil s přehledem rychlou akci ponad vybíhajícího Lipše rozběhnutý Ukrajinec Pablo Rudnytskyy. V první půli se několikrát ukázal chomutovský záložník Tomáš Česlák. Předvedl několik průniků středem hřiště, ale jeho finální přihrávky nenašly adresáta. Dobré momenty měl i Libor Tafat, ale to bylo na varnsdorfské fotbalisty málo. Chomutovští měli problémy už při rozehrávání od vlastní branky. Hráči si nechodili pro míč a hosté, kteří zůstávali vysunutí na hranici šestnáctky, dělali domácím agresivním stylem problémy. „Myslím si ale, že to bylo naším nedostatečným pohybem. Od nás hrál hráč, který měl balon a nabízel se mu maximálně jeden další. Rozdíl byl umocněn i v tom, že zkoušíme v utkání pět, šest nových hráčů. Taky to přispělo k tomu, jak ten zápas vypadal. Ale klobouk dolů před hosty, hráli opravdu dobře," ocenil hru Varnsdorfu Robert Vágner. Ve druhém poločase po mohutném střídání na obou stranách se nadále projevovala kvalita týmu FNL. Do chomutovské sítě padly další tři góly, ten poslední z pokutového kopu. I když Přemysl Lipš směr vystihl, ale aktér penalty míč vrátil do sítě.

Momentálně jde u týmu Chomutova hlavně o testování hráčů, kteří jsou na zkoušce. Trenéra ale opět ani jeden z nich nepřesvědčil. „Hráči, kteří jsou na testech, nedosahují úrovně České fotbalové ligy. Někteří možná ani divize. Potřebujeme posílit! S hráči, co jsou tady na zkoušku, s těma to hrát nejde! Potřebujeme sehnat nějakou kvalitu," bije na poplach před jarní částí ČFL trenér Chomutova.

V sobotu 25. ledna v 11:00 hodin čeká na chomutovské fotbalisty na stejném stadionu další přípravný zápas, tentokrát s divizním Baníkem Souš. Po něm dojde k vyřazení některých testovaných hráčů z kádru FC: „Už teď jsem chtěl některé vyřadit, ale momentálně je nás málo. Z hráčů, co hráli na podzim, je zdravých sedm. Potřebujeme čtyři, pět kvalitních fotbalistů, protože v sedmi nebo osmi lidech to nejde odehrát. Potřebovali bychom sehnat hráče z týmů první nebo druhé ligy, kteří se nedostanou do jejich kádrů," řekl na závěr Robert Vágner.

Statistika zápasu:

FC Chomutov FK Vansdorf 0 : 5 (0:2).

Branky: Rudnytskyy 2, Martan, Čížek, Halbich.

FC Chomutov (1. poločas): Lipš - Vait, Klimpl, Congres, Grubiša - Nový, Pikl, Česlák, Dolejška - Válek, Tafat.

FC Chomutov (2. poločas): Lipš - Vait (60. Kopečný), Klimpl, Congres (60. Čapík), Grubiša - Obradovič, Nový, Česlák, Tafat (60. Selak), Čohadarevič - Dsedse.