Časně ráno museli chomutovští fotbalisté odjíždět na svůj další zápas. Jeho úvod poznamenal domácí gól již ve čtvrté minutě hry, kterému hodně pomohl silný vítr.

To dost povzbudilo domácí tým. Po několika střelách na branku fotbalistů Písku se však hra začala vyrovnávat. Jako první se z hostů osmělil Doksanský, který se vrátil na trávník po zranění.

Hostům se podařilo také vybojovat několik rohových kopů, ani jeden z nich ale nebyl využit. Největší šanci měl v závěru chomutovský Franc, střela mu ale nesedla a poločas tak skončil těsně ve prospěch domácích.

Druhý poločas zahájili lépe chomutovští a vytvořili si mírnou převahu. Jako první opět vyzkoušel brankáře Písku Doksanský, další možnost měl obránce Doksanský.

Pěknou trefou se uvedla také nová chomutovská akvizice – Vít Turtenwald z Bohemians Praha, který však nastupoval v ruské lize. Poté se však začali opět ukazovat domácí, kteří rozehrávali hned pětkrát za sebou rohový kop.

Jejich snahu o vstřelení branky však likvidovala chomutovská obrana v čela s brankářem Beláňem. Následně si dvakrát připravili pěknou akci hosté. Přílišné nahrávky na krátko je ale připravily o možnost vyrovnat.

V 75. minutě se v obrovské šanci objevil kanonýr Smola, jeho pokus ale vytěsnil domácí brankář Vršecký. Poté nastala kuriózní situace, Strouhal získal míč za pokutovým územím a poslal ho přes obránce až za brankáře Vršeckého.

Toho stačili ale zachránit obránci, kteří ale s velkou pravděpodobností vykopli míč již za čarou. Skóre se ale neměnilo, což byl jeden z rozhodujících momentů zápasu. Závěr měli ve svých rukách stále hosté, vyrovnání se ale nedočkali.

Naopak uprostřed hřiště byl nejprve faulován domácí hráč chomutovským Dolejšku. Tomu se ale výrok rozhodčího nelíbil a po odpískání byl za nesportovní chování vyloučen.

To již běžela poslední minuta utkání. Domácí ale ještě stihli gólovou akci. Rozhodčí posoudil zákrok obrany jako nedovolený a dost rozhozená obrana hostů umožnila v nastaveném čase vstřelit domácím druhou branku – 2:0.

FC Písek – FC Chomutov 2:0 (1:0)
Branky: 4. Šlapák, 92. Demeter. Rozhodčí: Šedivý – Šob, Halaš. ŽK: 0:1. ČK: 0:1.

FC Chomutov: Beláň – Turtenwald, Hyneš, Sigmund, Strouhal – Dolejška, Doksanský, Pavlíček, Franc – Peterka, Smola. Střídali: Šollar, Horna. Trenéři: Jiří Černý, Petr Pfeifer