Zimní fotbalový turnaj Apollo cup 2009 v Souši

Souš - Na umělém trávníku v Souši odstartoval další ročník zimního fotbalového turnaje Apollo cup.

14.1.2009

TÝM AFK LOKO CHOMUTOV na turnaji v Souši remizoval s dorostem Mostu 3:3.Foto: Foto: deník/Vojtěch Bohátka

Na Chomutovsku hřiště s umělou trávou stále chybí, přestože v sousedních okresech jich je nejméně pět.

Mužstvo AFK LoKo Chomutov se do tohoto turnaje přihlásilo již popáté a proti ambicióznímu ligovému dorostu Mostu začalo velice dobře. V úvodu zápasu se do dvou slibných šancí dostal chomutovský Chabr, skóre otevřel až Kubánek, který zužitkoval přesnou přihrávku Hodase.

Mostečtí nebezpečně vystřelili až v osmnácté minutě, ale chomutovský brankář Nozar se překvapit nenechal. Hra se poté vyrovnala, dorostenci byli dokonce i pilnější ve střelbě. Střelu Kubánka si ale nešťastně srazili do vlastní sítě a bylo to 0:2.

Na začátku druhé půle zvýšil na tříbrankový náskok Vávra, ale pak se chomutovský útok na dlouho odmlčel. Hru začal dirigovat Most, nejvíce byl vidět Maziba a Broschovicz. V 66. minutě vyšel lob na střídajícího Plochého a pak už se hrálo prakticky jen na půlce AFK LoKo.

Mostečtí mladíci se v závěrečných pěti minutách prosadili i střelecky a srovnali. Chomutovští se sice mohli vrátit do vedení po akcích Cejthamra se Sojčíkem, ale nestalo se.

„Ve druhém poločase jsme toho moc zkazili a nechali si vnutit hru velice dobrých mosteckých dorostenců. Chtěli jsme ale prostřídat co nejvíce hráčů a to tempu uškodilo,“ usoudil po zápase chomutovský trenér Čestmír Řehák.

FK Baník Most dorost - AFK
LoKo Chomutov 3:3 (0:2)

Branky: Maziba, Broschovicz, Vodička - Kubánek, Vávra, vlastní.
Chomutov: Nozar - Čonka, Kopta, Hvozda, Cejthamr, Burda, Žďánský, Hodas, Kubánek, Vávra, Chabr, Šlehofer, Falc, Richter, Plochý.

14.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

14

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

5

Čekají nás Vánoce na blátě. Na Štědrý den bude až pět stupňů nad nulou

Litoměřice - Do Litoměřic a následně do celého Ústeckého kraje opět po roce dorazilo Betlémské světlo. Vlakem z Kolína ho přivezli skauti a na Litoměřickém nádraží ho převzali jejich kolegové ze skautského střediska Radobýl.

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Chomutov

Okres Chomutov - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Řetězec Globus dostal pokutu 183 milionů korun. Za nekalé praktiky k dodavatelům

Trmice, ČR - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž potrestal obchodní řetězec Globus ČR za porušení zákona o významné tržní síle, kterého se tento řetězec dopouštěl vůči některým dodavatelům potravin. Celková výše pokuty činí 183 187 559 korun. Řetězec může proti rozhodnutí podat rozklad, lhůta činí 15 dnů.