Na poslední chvíli se sice omluvili bývalí chomutovští fotbalisté, hrající pod hlavičkou FK Strupčice, kteří museli zaskočit za jiné mužstvo mužů na jejich domácím turnaji. Na tom žateckém pak ředitel Pavel Maňák operativně změnil propozice, když místo pěti týmů nastoupily jen čtyři. Hrálo se každý s každým na 2x30 minut.


Baník Most dostal jediný gól


Prvenství si vybojovali veteráni Baníku Most v sestavě plné zvučných jmen hráčů předchozího desetiletí. Ztratili jediné dva body za remízu 1:1 s domácím Slavojem, jehož branku vstřelil Bohuslav „Puška“ Svoboda z parádní akce Miroslava Junka. „Dneska mě Míra fotbalově dělal,“ liboval si nejlepší domácí střelec B. Svoboda, neboť starší z bratrů Junků je po léta jeho kanonýrský konkurent už z divizních časů. „Na všechny tři dnešní góly mi parádně nahrál právě on,“ usmíval se nejstarší z trojice bratrů Svobodů, kteří už dozráli do gardy Slavoje.
Dlouhodobě nejlepší střelec žatecké gardy M. Junk skoroval sice jen dvakrát, ale na dalších šest branek přihrával. Střelecky se domácí vyřádili na německém ESV Zschorlau, jemuž nastříleli osm branek, skoro každý od jiného střelce. Nakonec skončili bez porážky na druhém místě. Udělali tak radost svému dlouholetému vedoucímu Václavu Bendovi k jeho blížícím se 50. narozeninám.


Skalického zlobil střelec Franc


Velký boj ale svedli Žatečtí s loňským vítězem Skalda teamem, který tvoří výběr hráčů Podbořanska a části Žatecka. „Nebyli jsme kompletní, druhou partu jsme museli poslat na jiný turnaj,“ vysvětloval hrající šéf obhájce trofeje Jiří Skalický, který je i ve svých 62letech stále aktivním fotbalistou Velké Černoce v okresním přeboru! Svůj team posílil o dva hráče z Rakovníku, brankáře Kopřivu a exblšanského útočníka Ecka.
„S Mostem jsme prohráli jen 0:1, s Žatcem remizovali, když vyrovnávací gól na 3:3 nám dal Milan Franc v poslední minutě a připravil nás tak o druhé místo. Ale jinak jsme velmi spokojeni,“ dodal Skalický, jehož Skalda team má na léto naplánovaných někoilk utkání a turnajů.
Poslední místo zůstalo zahraničnímu účastníku německému ESV Zschorlau, když tentokrát se neposílil o žádného „mladíka“, a nakonec nevstřelili ani jedinou branku. „Nějak nám ti hráči stárnou,“ konstatoval s úsměvem dlouholetý předseda klubu Helmut Klaus.
Každý účastník převzal od pořadatelů pohár, každý oceněný jednotlivec pak trofej se znakem memoriálu.


Cenu nejlepšího kanonýra si vystřílel Michal Lilko z Baníku Most se šesti zásahy. Trofej pro nejlepšího hráče turnaje přiřkl direktoriát Milanu Francovi ze Slavoje Žatec. Nejlepším brankářem byl vyhodnocen Petr Kopřiva ze Skalda teamu a cenu pro nejstaršího hráče dostal Miroslav Antala z Mostu.


Celý turnaj odřídili v pohodě rozhodčí Jan Jurečka a Jakub Kořán.

Konečné pořadí

1. Baník Most 12:1  7
2. Slavoj Žatec 12:4  5
3. Skalda team 10:4  4
4.ESV Zschorlau 0:25  0
5.FK Strupčice omluven