Jirkovský Hruška už ve druhé minutě hlavičkoval těsně mimo, poté nedosáhl na pěkný centr Jenč. Domácí ukázali své kvality o něco později, Jirkovští odvraceli přímý kop s potížemi na roh. Že jsou standartky silnou zbraní Spořic pak ukázal Pavlov, který obstřelil zeď a míč poslal do růžku Šeflerovo branky.


Vyrovnat se Slovanu podařilo hned o čtyři minuty později, kdy domácí obrana nechala prostor Kučerovi a ten poslal míč Šantorovi, který přesně zamířil přesně k tyči - 1:1. Tento stav dlouho nevydržel, po rohovém kopu vrátil Spořicím vedení Kovacs.


V závěru poločasu byli lepší hosté, kteří se tlačili dopředu, ale nedostávali se k zakončení. Kučera sice mířil přesně, ale gólman Kropáč míč přizvednul do břevna na brankovou čáru a Svoboda jej odkopl do bezpečí.


Po přestávce musel Jirkov útočit, ale vystřelit pro něj byl problém. Oběma týmům se za půl hodiny hry nabídlo po jedné tutovce, oba brankáři předvedli výborné zákroky.


Konečnou podobu skóre dala osmdesátá minuta, v níž střelu spořického Paldrmana nešťastně tečovala jirkovská obrana - 3:1. Slovan se tak jednou nohou dostal do 1. B třídy.


“Kluci šli do zápasu s maximální snahou bojovat a vyhrát. Hrálo se vyrovnaně, při domácích, myslím, stálo víc štěstí,“ řekl po utkání jirkovský kouč Vlastimil Marek. Domácí lodivod Vlastimil Svoboda dodal: „Zlobí nás marodka. Výkon byl jen průměrný a dost jsme se proti nadšeně bojujícímu Slovanu trápili. Vyhrála větší herní zkušenost.“


1. FC Spořice - FK Slovan Jirkov 3:1 (2:1)


Branky: Pavlov, Kovacs, Paldrman - Šantora. Rozhodčí: Michek, Bouma, Budský. Žluté karty 3:1. Diváků: 80.
Spořice: Kropáč - Petr Svoboda, Ferenčík, Houb, Schon, Kovacs, Vlček, Pavlov, Mašl, Vaňkát, Paldrman. Střídal: K. Rezek.
Jirkov: Šefler - Hruška, Vačlena, Kotáb, Nedvěd, Dufek, Národa, Ameti, Jenč, Kučera, Šantora. Střídal: Lehnert.