Tým trenéra Chaloupky tak opět zdravě ukazuje své zuby. O víkendu v Souši vyhrál trpělivou hrou, přestože domácí se snažili změnit svoje nelichotivé postavení v tabulce a nic mu nedali zadarmo.


Utkání začalo vyrovnaně a útočně z obou stran. Největší šanci si po úniku vypracoval chomutovský Kubánek, ale nevyšla mu zasekávačka. Do vedení šli hosté ve 28. minutě, kdy Král pálil do břevna a odražený míč poslal do sítě Sojčík.


Po přestávce předvedli hezkou akci Milo s Kubánkem, na konci byl obětavý zákrok gólmana Maštalíře. Pak domácí přitlačili a hrozilo, že vyrovnají. Oba celky s přibývajícím časem nervózněli. Domácí proto, že jim nevycházela střelba a hosté proto, že se dostali pod tlak Souše. Z toho se ale Chomutovštídostali a jejich nápor zužitkoval v 80. minutě Hodas.


Druhá branka v domácí síti Souš položila. V útocích ztratila důraz, navíc v poslední minutě vyrobila hrubku a nařízenou penaltu si vychutnal brankář Patrovský.


“Jednoduchý zápas to určitě nebyl. Soupeř se na nás pečlivě připravil a měl několik dobrých šancí. My jich měli o něco více a hlavně jsme byli přesnější v zakončení. Sojčík dal už svůj třetí gól, důležitější ale je, že bojují poctivě všichni a přesně už mířilo šest hráčů. Střelecká produktivita se oproti jaru lepší, za patnáct jarních kol jsme dali jen osmnáct branek,“ řekl po utkání asistent trenéra LoKo Čestmír Řehák.


“Doplatili jsme na špatné zakončení, střelba je stále naší achilovou patou. Proto jsme v tabulce dole, navíc nás teď čeká silná Roudnice,“ dodal Roman Vrána, trenér Souše.


FK SIAD Souš - AFK LoKo
Chomutov 0:3 (0:1)


Branky: Sojčík, Hodas, Patrovský z penalty. Rozhodčí: Hlinka, Baum, Oborník. ŽK 2:5. Diváků: 150.
Chomutov: Patrovský - Hodas, Kostka, Cejthamr, Hrubý - Tichý, Žďánský, Král, Kubánek (72. Hajný) - Milo (59. Jarolím), Sojčík (84. Chabr).