Orenburg – KLH Chomutov


První letní přípravné utkánjí sehráli chomutovští hokejisté ve čtvrtek odpoledne v Ostrově, proti druholigovému ruskému týmu Gazprom Orenburg, který je pod vedením bývalého chomutovského kouče Zdeňka Vojty v Ostrově na soustředění.


Od začátku utkání byli Chomutovští při chuti a střelecky aktivní. Po několika úvodních šancích se dostali do vedení ve dvanácté minutě, kdy Giffin obešel obránce a nabídl gólovku volnému Fábrymu. Druhou trefu si po parádní nahrávce přes celé hřiště připsal Jíra a do šaten se tak šlo za stavu 0:2.
V polovině zápasu poslal hosty do tříbrankového vedení Míka, který při signalizovaném vyloučení tečoval ránu Chmelíře.


Hned poté pustil výborně chytající Cikánek do branky Štěrbu a ten se hned předvedl pohotovým zákrokem. Po dvou třetinách platil stav 0:4, když se v závěru druhé části prosadil Malát.


Chomutovští trenéři nechali do poslední části odpočinout první pětku a dali příležitost mladým hráčům. Jeden z nich, Valský, se mohl zapsat do střelecké listiny, ale trefil jen tyč.


Do konce zápasu pak už skórovali pouze ruští hráči. Nejprve se po úniku prosadil Golubnič a po něm na konečných 2:4 upravil v přesilovce pěti proti třem Butorin.


Sparta Praha – KLH Chomutov


V pátek dopoledne jeli chomutovští na led předloňského mistra, pražské Sparty, který nastoupil s půlkou týmu mladých hráčů. V brance Chomutova se poprvé objevila největší letní posila, finský gólman Lundell. A ten patřil k nejlepším hráčům zápasu.
Chomutovští se zvučného jména nezalekli a byli Spartě vyrovnaným soupeřem.


Když domácí zazlobili, tak naráželi na neprostupnou zeď jménem Lundell a když ve dvanácté minutě v obraně zachybovali, potrestal je za to Hašek vedoucím gólem.


Do druhé části hry sparťané vlétli, ale chomutovská obrana si s nimi věděla rady. A když něco prošlo, pomohlo i štěstí.
V polovině zápasu pak hosté znovu udeřili, když se po kombinaci v útočném pásmu zblízka prosadil obránce Révay – 0:2.
Chomutovští hráli obětavě a šikovně, ubránili se i dvěma dvojnásobným přesilovkám.


V úvodu třetí části nechal Lundell své místo Cikánkovi a ani ten nenechal nikoho z pražských střelců se zaradovat a zápas tak nakonec skončil vítězstvím Chomutova 2:0.


„Pro nás to byl výborný zápas, i když domácí nenastoupili v kompletní sestavě, ale my jsme také nechali sedm hráčů ještě odpočívat. Jsem překvapený, že na začátek sezóny to bylo tak kvalitní utkání. Bylo vidět, že hráči mají do hokeje chuť. Viděli jsme na obou stranách výborné výkony brankářů, proto padlo málo gólů. Já jsem spokojen s naším výkonem, kéž by bylo takových zápasů víc,“ řekl po utkání chomutovský kouč Martin Pešout.
Na konci zápasu se jely ještě samostatné nájezdy, po třech na každé straně a na ty vyhrála Sparta 3:2. Za Chomutov skórovali Gombár s Míkou, neuspěl Skořepa.


SK Kadaň –Baník Most


Kadaňští hokejisté hráli ve čtvrtek na domácím ledě proti prvoligovým rivalům, hráčům mosteckého Baníku.
Už v úvodu zápasu se prosadil domácí Zika. Vedení Kadaňským vydrželo až do úvodu druhé části, to pak po pár vteřinách srovnal Zaťovič.
Po pěti minutách poslal domácí znovu do vedení zkušený Derlfer a na další gól pak museli kadaňští příznivci čekat až do 48. minuty. To se z trestného střílení prosadil ještě loni kadaňský Bauer.


V normální hrací době tak zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2 a vítěze tak určily samostatné nájezdy. V nich o výhře Kadaně rozhodl kanonýr Boušek.

Z hokejových statistik

Gazprom Orenburg – KLH Chomutov 2:4 (0:2, 0:2, 2:0). Góly 0:1 12. Fábry (Giffin), 0:2 20. Jíra (Pulpán), 0:3 29. Míka (Chmelíř), 0:4 38. Malát (Fábry, Giffin), 1:4 47. Golubnič, 2:4 52. Butorin (Hála). Chomutov: Cikánek (31. Štěrba) – Chmelíř, Révay, Pulpán, Všetečka, Trefný, Kolarz, Višňák, Kloz, Lang - Gombár, Skořepa, Míka - Polanský, Mikšovic, Jíra - Malát, Giffin, Fábry - Tauš, Kukla, Indra - Valský.
SK Kadaň – Baník Most 3:2 po sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 1:0). Góly 1:0 3. Zika (Szakal), 1:1 21. Zaťovič (Nedrda), 2:1 26. Derfler (Kajer, Kadlec), 2:2 48. Bauer z trestného střílení, 3:2 rozhodující nájezd Boušek. Kadaň: Hanuljak - Szakal, Kramár, Pospíšil, Kocek, Spitzer, Mašek, Boguský – Boušek, Šíp, Stehlík – Zika, Fink, Chyba – Kadlec, Derfler, Kajer – Pražák, Ton, Freiberg – Rybecký.
HC Sparta Praha – KLH Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Góly 0:1 12. Hašek (Ťupa, Jeslínek), 0:2 30. Révay (Chmelíř). Chomutov: Lundell (43. Cikánek) – Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolarz, Lang, Kloz, Chmelíř - Gombár, Skořepa, Míka – Hašek, Charousek, Jeslínek – Malát, Kukla, Fábry – Tauš, Giffin, Valský.