Chomutovské přivítalo chladné počasí, ale celkem dobrý terén. V 10. minutě se do první větší šance dostal chomutovský Horna, který dobrou střelou pořádně protáhl domácího brankáře Šímu. O čtyři minuty později z nenápadného útoku ohrozil Zaťkovu branku Kešner, jehož střela se otřela o tyč branky hostí. Ve 34. minutě ohrozil Strouhal branku domácích asi nejvíce. To když si naběhl na kopnutý rohový kop a hlavou poslal míč za záda Šímy. Jeho svatyni však až z brankové čáry uhájil domácí Razim.

Druhá část se hrála spíše po křídlech a i nadále více ze hry měli hosté. Svůj tlak přetavil v branku Eiselt, který šikovně obelstil domácí obranu a svůj projektil poslal k pravé tyči. Výsledkem byla poprvé rozvlněná síť Rakovníka a vedení hostí 0:1. Domácí však zbraně nesložily, ba naopak. Zvyšující se tlak prověřil brankáře Zaťka, který však v rozhodujících okamžicích svůj tým podržel, jako 67. minutě po střele Isteníka. Naštěstí pro FC se dokázal v 72. minutě prosadit Doksanský, který tečí od brankové konstrukce podruhé v zápase poslal míč za záda Šímy.

Chomutovští se ještě v závěru zápasu dostali do dvou slibných šancí díky Škotovi, ale stav zápasu se už nezměnil.

SK Rakovník - FC Chomutov
2:0 (0:0)

„Musím pochválit všechny hráče, a to jak ze základu tak ze střídačky, protože v zápase všichni odvedli dobrý výkon. Domácí se sice snažili o zisk bodů a my jsme jejich nasazení rozhodně nechtěli podcenit, ale poslední zápas v podzimní části jsme dokázali vyhrát a posunuli jsme se tak na druhé místo za Českou Lípou na kterou nyní ztrácíme jen jeden bod. A myslím, že k tomu pomohla i naše disciplinovanost. Zatím totiž nikdo z našich hráčů neobdržel červenou kartu,“ zhodnotil zápas a zároveň pochválil své svěřence trenér FC Chomutov Tomáš Heřman.

FC Chomutov: Zaťko – Vait, Ilavskij (73. Škota), Šebek, Rusetski (35. Hranička) – Hyneš, Eiselt, Strouhal, Harvatovič – Horna (86. Šlajchrt), Doksanský.
Branky: 53. Eiselt, 72. Doksanský.