LoKo podle očekávání začala tlakem, na který byl Oldřichov připravený. Přesto už ve druhé minutě měl Žďárský příležitost, kterou Lilko jen ztlumil a následný závar obrana jen těžko odvrátila. Na druhé straně Dolejška propásl správný moment, zbyl jen neúspěšný pokus o přehození Patrovského.

V dalším čase se nápor LoKo rozbíjel o na obraném bloku hostí, který stavěli v šesti až osmi hráčích. Ti ale uměli bleskově vysunout své útočníky dopředu, kde rychlý a důrazný Dolejška jak přihrával tak zkoušel střílet. Mezi tyče toho moc nešlo, pouze Faun pořádně protáhnul domácího brankáře.
Chomutovští do přestávky nic překvapivého nevymysleli, i proto se hrálo bez gólů.

Zlepšený pohyb domácích ve druhé půli už přinesl víc vzruchu. Po šesti minutách hry pálil Sojčík těsně nad, Král z přímého kopu technickou střelou vyzkoušel Lilka. Vávrovi chyběl zlomek sekundy, aby propasíroval míč přes brankáře do sítě.

Oldřichov musel postupně odolávat stále většímu náporu a v 84. minutě to řešil faulem na Kubánka ve vápně. Míč na pokutovou značku si dal brankář Patrovský a tohle už Lilko nevyřešil. Navíc Kollinger musel do sprch.

V posledních dvou minutách se při rohových kopech Oldřichova vysouval až do vápna domácích, jednou ho výkopem Patrovský takřka zaskočil. Včas vypomohl Svoboda.

Výhrou si Chomutovští nadále drží sympatické čtvrté místo a zkusí ho ve Štětí (14 b.) potvrdit.

„Už tradičně šlo o náročný zápas, na Oldřichov se nám nehraje dobře. Bylo to vidět hlavně v první půli. Když jsme pak zlepšili pohyb, bylo to na hře vidět. Hosté chybu udělat museli. Tři body jsme si v závěrečném náporu zajistili,“ řekl po utkání chomutovský trenér Čestmír Řehák.


AFK LoKo Chomutov – TJ Oldřichov 1:0 (0:0)
Branka: Patrovský z penalty. Rozhodčí: Kratina, R. Hofmann st., Beneš. Žluté karty 1:3. Červené karty 0:1 (Kolinger). Diváků: 100.
Chomutov: Patrovský - Mareš (67. Kostka), Cejthamr, Čonka, Hodas - Kubánek, Žďánský, Král, Sojčík - Jarolím (46. Vávra), Milo (75. Chabr)